Moda i Uroda

Dlaczego hybryda nie trzyma się na paznokciach? Najczęstsze błędy i jak im zapobiec


Dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia płatami? Dlaczego lakier hybrydowy odpada? Dlaczego hybryda się marszczy? To najczęściej zadawane pytania osób, które mają problemy z trwałością manicure hybrydowego. Dobrze wykonany powinien pozostać na paznokciach w idealnym stanie około dwóch, trzech tygodni. Co może być przyczyną tego, że lakier pęka, odpada, marszczy się lub odpryskuje? Poznaj najczęstsze błędy popełniane przy wykonywaniu manicure i skuteczne sposoby na piękne paznokcie na długi czas.

Złe przygotowanie paznokci do malowania lakierem hybrydowym

Problemy zaczynają się zwykle już na etapie szykowania się do wykonania manicure hybrydowego. Przyczyną jest nieodpowiednio lub niedbale przygotowana płytka paznokcia. Co jest potrzebne do zrobienia trwałej hybrydy? Jakie etapy są konieczne w celu uniknięcia kłopotów z trwałością?

  • odsunięcie lub wycięcie skórek,
  • zmatowienie powierzchni płytki paznokcia blokiem polerskim,
  • oczyszczenie i odtłuszczenie płytki przez przemycie cleanerem

Przed malowaniem paznokci nie używaj kremu do rąk. Zadbaj też o odżywienie i nawilżenie dłoni i paznokci, na przykład skoncentrowanym olejkiem.

Błędy w wykonaniu manicure hybrydowego

Najczęstszym błędem osób o krótkim doświadczeniu jest nakładanie zbyt grubych warstw lakieru hybrydowego. Produktu jest za dużo, w wyniku czego światło lampy nie utwardzi go wystarczająco. Lepiej powoli i równomiernie nałożyć dwie lub nawet trzy cienkie warstwy niż jedną grubą.

Istotny jest też czas malowania. Jeśli będziemy nakładać bazę lub kolor zbyt długo, lakier zacznie spływać i zalewać skórki. Dobrym trikiem dla początkujących będzie malowanie każdego paznokcia pojedynczo. Podobnie z utwardzaniem – każdą warstwę należy utwardzać tak długo, jak sugeruje producent lampy, której używamy. Czasem winna jest właśnie zbyt słaba lampa. Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia topem.

Złej jakości albo przeterminowany lakier hybrydowy

Do wykonania manicure warto używać porządnych baz, lakierów i top coatów. Odpowiednia baza zwiększa przyczepność koloru, a solidny top coat przedłuża trwałość stylizacji i dodatkowo nabłyszcza. Z kolei dobre lakiery hybrydowe nie będą sprawiały problemów, a ich nakładanie będzie czystą przyjemnością. Musimy też pilnować daty przydatności do użytku – zwykle jest to około 12 miesięcy od otwarcia. Jaki lakier hybrydowy wybrać? Jeśli zależy nam na trwałości, trzeba postawić na dobrą jakość, taką jak w produktach od Victoria Vynn. Dobre lakiery i ćwiczenia praktyczne to klucz do sukcesu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *