Moda i Uroda

Jakie wkładki przydadzą się do butów na wysokim obcasie?


Obuwie na wysokim obcasie potrafi budzić skrajne emocje. Z jednej strony sprawia, że sylwetka kobiet prezentuje się idealnie. Wysoki obcas dodaje pewności siebie. Minusy? Buty na wysokim obcasie nie należą niestety do najwygodniejszych. Tak przynajmniej sądzi większość kobiet! Z tego względu wiele Pań na pewno zechce zainteresować się możliwością poprawy komfortu ich użytkowania. W tym celu poznajmy wyjątkowe wkładki do butów!

Stopper i inne rozwiązania, czyli jak poczuć się komfortowo w butach na obcasie 

Wygoda to podstawa. Nigdy nie zapominajmy o tym wybierając parę zjawiskowych szpilek. Decydujmy się na obuwie, które nie uprzykrzy nam pięknych chwil. Jakie akcesoria poprawiające komfort użytkowania polecane są do butów na wysokim obcasie? Wśród bestsellerów znajdują się: 

  • eleganckie wkładki skórzane, 
  • ochronne żelki, 
  • zapiętki ze skóry, 
  • hamulce stopy (stoppery). 

Cienkie, higieniczne wkładki stworzone z wysokiej jakości skóry owczej garbowanej naturalnymi składnikami zadbają o wygodę stopy. Amortyzują ją oraz zapewniają uczucie świeżości. Wkładka chłonie wilgoć i zabezpiecza przed rozwojem niekorzystnych mikroorganizmów. 

Bardzo polecanym akcesorium są również samoprzylepne żelki do obuwia. Przezroczyste i wykonane z miękkiego, sprężystego żelu małe wkładki skutecznie ochronią stopę przed grubymi szwami i nitami. Nie zapomnijmy zaopatrzyć się w miękkie zapiętki ze skóry welurowej, które nie pozwolą na otarcia pięty i jednocześnie poprawią dopasowanie butów.  

Godnym uwagi akcesorium jest żelowy lub skórzany hamulec stopy, czyli tak zwany stopper. Wkładka ta stabilizuje nie tylko pozycję samej stopy, ale również całą postawę korzystającej z niej osoby. Hamulec umiejscawia się pod śródstopiem. Skutkiem tego stopa nie przesuwa się do przodu obuwia. Nacisk na palce podczas stania czy chodzenia jest więc znacząco zminimalizowany. Polecane są samoprzylepne stoppery ze skóry owczej na lateksowej poduszce, a także hamulce żelowe.  

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Coccine-Shop 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *