Różne

Moneybookers – transfer pieniędzy bez problemów dla każdego


Moneybookers to dawna nazwa jednego z największych przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem w transferach pieniężnych. Dziś Moneybookers znany jest pod nazwą Skrill. Podobnie, jak na początku działalności, firma koncentruje się na ułatwianiu swoim użytkownikom wykonywania płatności internetowych. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Moneybookers – początki istnienia

Przedsiębiorstwo zostało założone w lecie 2001 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Siedziba znajduje się w Londynie, a pieczę nad codzienną działalnością firmy sprawuje brytyjskie Financial Services Authority. Dyrektorem generalnym jest obecnie Lorennzo Pellegrino, do 2015 roku związany bezpośrednio z międzynarodową firmą Optimal Payments Plc.

Kiedy Moneybookers zmienił się w Skrill?

Decyzję o rozpoczęciu procesu rebrandingu podjęto w 2011 roku i wtedy też rozpoczęto wszystkie niezbędne prace. W sumie trwały one dwa lata, a Moneybookers oficjalnie zamieniło się w Skrill w trzecim kwartale 2013 roku.

Od tej pory domena Moneybookers.com została zastąpiona przez Skrill.com i tak jest do dziś.

Moneybookers czy Skrill – zawsze czuj się bezpiecznie

Twórcy i zarządcy wcześniejszego Moneybookers kładą duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa klientów portalu. Takie działanie nie powinno dziwić, mowa przecież o internetowym obrocie pieniędzmi. Aby uchronić użytkowników przed ewentualnym zagrożeniem i utratą środków, wprowadzane są liczne zabezpieczenia. Można wśród nich znaleźć m.in.:

  • skrupulatną identyfikację potencjalnego użytkownika jako jeden z kluczowych etapów rejestracji na stronie,
  • konieczność przejścia dodatkowych etapów weryfikacji w celu zwiększenia limitu transakcji,
  • obciążanie internautów łamiących postanowienia zaakceptowanego wcześniej regulaminu wysokimi karami finansowymi
  • oraz uprawnienia do blokowania w dowolnej chwili każdego konta, którego właściciel padnie podejrzeniom o bezprawne działania. Blokowane są również konta, do których odnotowano nieautoryzowany dostęp.

Podobnie, jak każdy inny portal pośredniczący w transferze pieniędzy, również Skrill robi wszystko w celu uniknięcia niebezpiecznych sytuacji. Jednym z bardziej kontrowersyjnych działań jest decyzja o niewdawaniu się w dyskusje przedstawicieli firmy ze sprzedawcami. Takie rozwiązanie znacząco utrudnia jednak odzyskanie pieniędzy w przypadku kłopotów z przebieg transakcji.

Kiedy warto korzystać z opisywanego rozwiązania?

Moneybookers, czyli dzisiejszy Skrill, jest jednym z portali najchętniej wybieranych przez miłośników internetowych zakładów bukmacherskich. Bez wątpienia wpływa na to na przykład możliwość obrotu ponad 40 walutami z całego świata. Ważne są również: wielojęzyczność witryny i możliwość dokonywania płatności jednym kliknięciem. Znaczenie ma też istnienie aplikacji mobilnej. To dzięki niej użytkownicy mogą na bieżąco podejmować decyzje o przesłaniu pieniędzy, m.in. w celu obstawienia kolejnego zakładu.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Surebety.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
4 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *