Moda i Uroda

Nakrycia głowy: kluczowy element harcerskiego umundurowania


W każdej drużynie i szczepie harcerskim nosi się inne nakrycia głowy. Zuchy zazwyczaj noszą berety lub czapki z daszkiem. Proponowane nakrycia dostępne są w różnych kolorach, w związku z tym, zapytaj drużynowego, jakie zasady obowiązują w danej drużynie.

Harcerskie nakrycia głowy

W składnicy harcerskiej znalazły się też furażerki, kapelusze i rogatywki. Niektórzy instruktorzy wybierają kapelusze skautowe. Proponowane nakrycia głowy mają szerokie rondo, które chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem.

Jeśli lubisz klasyczne, eleganckie nakrycia głowy, rogatywka na pewno Ci się spodoba. Sztywny daszek i stonowany kolor świetnie pasują do munduru. Rogatywka nie jest regulowana, dlatego upewnij się, czy rzeczywiście pasuje.

Zuchom polecamy berety z klasyczną antenką i sznurkiem pod brodą. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Dużą popularnością cieszą się też uniwersalne czapki z daszkiem. Można je nosić nie tylko na obozie, czy biwaku, lecz także na co dzień. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego na pewno znajdziesz ulubiony odcień.

Eleganckie kapelusze dla harcerza

Miękkie, harcerskie kapelusze są praktyczne, modne i wygodne. Szerokie rondo skutecznie chroni przed słońcem, zimnem i deszczem. W każdej chwili możesz je zagiąć i przypiąć napami, by ułatwić sobie obserwację. Proponowane kapelusze sprawdzą się nie tylko podczas szlaku i outdoorowych aktywności, lecz także na co dzień.

Warto również wspomnieć o kapeluszu filcowym, który ma duże, sztywne rondo. Skutecznie chroni przed deszczem i słońcem, jednocześnie wspaniale wygląda. Proponowany kapelusz ma praktyczny pasek, dlatego nie musisz się martwić, że spadnie. Sprawdzi się nawet podczas wichury.

Jak wybrać nakrycie głowy?

Beret cieszy się niezmienną popularnością wśród harcerzy. Proponowane nakrycie świetnie się układa, można go szybko schować do kieszeni lub pagon. W mgnieniu oka możesz go wsunąć za pas. Dostępny jest w przystępnej cenie, dzięki czemu nie nadwyręży Twojego portfela. Filcowy beret można swobodnie regulować, dzięki czemu nie podrażnia skóry, ani nie obciera. Popularne berety mają praktyczne wywietrzniki i miejsce na przyczepienie lilijki.

Jeśli lubisz styl militarny, zwróć uwagę na furażerkę, zapożyczoną z wojska. Aktualnie noszą ją siły powietrze. Wiele osób ceni wspomniane nakrycia głowy za łatwość złożenia i niewielkie rozmiary. Zazwyczaj furażerka jest wykonana z bawełny. Nie gniecie się, dlatego gwarantuje świetną prezencję w każdej sytuacji. 

Do każdego nakrycia przypina się lilijkę. Złota jest zarezerwowana dla instruktorów, a srebrna dla harcerzy. Jeśli już wybrałeś nakrycie głowy, poszukaj lilijki harcerskiej. Zadbaj o swoją prezencję i wepnij ją pośrodku. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem militarnym Morowo.com.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
105 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.