Nowe technologie

Nigdy nie jest za późno na zmiany


Komputer – urządzenie bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Dzięki niemu mamy dostęp do świata i możliwość kontaktu z nim. Z roku na rok rośnie popularność komputerów przenośnych, tzw. laptopów, dzięki którym możemy łączyć się ze światem zewnętrznym w dowolnym miejscu. Do niedawna dość konserwatywnie podchodziłem do tematu komputerów i mimo wszystko wyżej ceniłem te w wersji stacjonarnej. Ludzie, a zwłaszcza ich spojrzenia na daną kwestię zmieniają się, nie inaczej było w moim przypadku. W efekcie, po znalezieniu satysfakcjonującej oferty w internetowym sklepie http://www.agdrtvit.e-sas.pl/ zdecydowałem się na zakup praktycznego i funkcjonalnego urządzenia potocznie nazywanego laptopem.

Z laptopem przez świat

Dlaczego zdecydowałem się na taki krok? Duży wpływ na moją decyzję miały opinie i porady moich znajomych. Nie broniłem się zbytnio przed nimi, zwłaszcza, że sam zacząłem sobie zdawać sprawę, że czas na zmiany. Największą wadą, która zresztą przechyliła szalę na korzyść komputera przenośnego, jest to, że nie możemy z niego korzystać w komfortowy sposób poza domem. A to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza dla studenta takiego jak ja, który nie lubi notatek w wersji papierowej. Czułem się nieco nieswojo, gdy większość osób dookoła mnie sporządzała skrzętnie notatki z wykładu na ekranie swoich urządzeń, a ja byłem zmuszony do pisania w  zeszycie. Skutkowało to najczęściej tym, że moje zapiski były niewyraźne i często posiadały znaczące luki, o walorach wizualnych moich dzieł nie wspominając. Pewnego razu stwierdziłem, że tak dłużej być nie może. Czym prędzej zabrałem się za szukanie ciekawych propozycji w internecie. Udało się, i to po stosunkowo krótkim czasie. Zamówiłem laptopa, dokonałem wpłaty i zacząłem czekać na przybycie mojej nowej zabawki. Na całe szczęście, już po dwóch dniach komputer do mnie dotarł. Już następnego dnia zabrałem go na uczelnię. Po całym dniu pełnym angażujących zajęć, podczas to których było naprawdę dużo notowania, stwierdziłem że to był świetny ruch z mojej strony. Od tej pory, zacząłem korzystać z laptopa wszędzie tam, gdzie była taka potrzeba oraz możliwość. I to nie tylko na zajęciach. W autobusie, tramwaju, w uczelnianym bufecie, na korytarzu – wszędzie tam, mój nowy kompan pozwalał mi konstruktywnie spędzać czas.

Czasami warto słuchać innych

Nie zawsze trwanie w swoich przekonaniach jest dla najlepszym rozwiązaniem. Warto czasem wziąć pod uwagę zdanie innych, ich spojrzenie i przemyślenia – taki płynie morał z tej historii. Zwłaszcza, jeśli chodzi o aspekt technologiczny cieszący się tak ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej planety.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *