Budownictwo

Nowoczesna kuchnia – 5 sposobów na modne wnętrze


Nowoczesna kuchnia – 5 sposobów na modne wnętrze

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym powinna królować ergonomia i funkcjonalność. Spędzamy w niej mnóstwo czasu na przygotowywaniu, a nieraz i spożywaniu posiłków. Jednak dzięki wielości różnorodnych materiałów wykończeniowych i dodatków, łatwo można stworzyć aranżację, która będzie nie tylko wygodna, ale i niezwykle efektowna. Co pomoże uzyskać nam modny i nowoczesny wystrój kuchni?

Styl nowoczesny cechuje się oszczędnością formy i minimalizmem, liczy się geometria i prostota, a ponieważ w kuchni nadmiar ozdób jest raczej niewskazany, styl ten jest idealny, by włączyć go właśnie w tym pomieszczeniu. Sprawdźmy, po co warto sięgnąć, by uzyskać ciekawy rezultat.

  1. Mozaika ceramiczna

Jednym z podstawowych aspektów, jakie musimy przemyśleć, planując remont, jest wykończenie ścian i podłogi. Niezmiennie od lat w kuchni najczęściej sięga się po płytki ceramiczne. Nie znaczy to jednak, że musimy sięgać tylko po klasyczne modele. Znacznie lepszą propozycją jest nowoczesna mozaika. Dostępna jest na przykład w kształcie heksagonu, arabeski, cegiełki i wielu innych. Jest funkcjonalna i efektowna. Równie szeroki jest wybór kolorów. Na naszej ścianie może być mozaika zielona, biała, czarna lub w kilku odcieniach. Ciekawą propozycją są też płytki matowe. Rewelacyjnie współgrają z nowoczesnymi meblami. Wybierając płytki na podłogę, zwróćmy uwagę na to, by były antypoślizgowe.

  1. Minimalistyczne meble

Styl nowoczesny to minimalizm, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Meble powinny być gładkie, bez dodatkowych zdobień, jak żłobienia i listewki. Spójrzmy na meble bez uchwytów bądź z uchwytami prostymi i prostokątnymi. Mogą być wykończone na wysoki połysk lub matowe. Ciekawie będą wyglądać przeszklenia.

  1. Wyspa

Jeżeli mamy dużą kuchnię, zastanówmy się, czy nie zrobić w niej kuchennej wyspy. Stojąca na środku pomieszczenia wyspa będzie przyciągać spojrzenia. Wnętrze z dużą wyspą może kojarzyć się trochę z wystrojem restauracyjnym. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, ale i funkcjonalne. Zyskamy ogromną ilość blatu do wspólnego gotowania, a także szafki bądź szuflady, w których zmieścimy naczynia.

  1. Barek

Interesującym pomysłem jest także barek. Sprawdzi się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i tych w mniejszych. Dodaje całej aranżacji uroku i podkreśla jej charakter. Barek może być na innej wysokości niż blat, a przy nim mogą stać stylowe hokery. Barek może pełnić rolę stołu, a jednocześnie jest idealną propozycją, jeżeli kuchnia ma być otwarta na salon. Będzie fantastycznie rozgraniczać te dwa pomieszczenia.

  1. AGD w zabudowie

Gdybyśmy aranżowali kuchnię w stylu retro, to powinniśmy postawić na kolorowe AGD, w opływowych lub finezyjnych kształtach. Tymczasem przy stylu nowoczesnym sprzęty powinny być dość dyskretne. Pamiętajmy o minimalizmie. Zabudowana zmywarka, lodówka czy piekarnik będą idealne. Tak samo wybieramy prosty okap. Im mniej wyróżniających się elementów, tym bardziej elegancki będzie nasz wystrój.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
68 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *