Nowe technologie

Nowości od Apple – Mac Studio i Studio Display. Sprawdź, czego możesz się spodziewać!


Nowości od Apple – Mac Studio i Studio Display. Sprawdź, czego możesz się spodziewać!

Do sprzedaży trafiły dwa nowe produkty od Apple – komputery Mac Studio oraz monitory Studio Display. Jak zwykle firma Apple stworzyła nowe rozwiązania, które mają jeszcze bardziej podnieść moc i wydajność ich sprzętów. Sprawdź, co oferują nowe sprzęty i jakie podzespoły zostały w nich umieszczone.

Nowy Apple Mac Studio. Niech nie zdziwi Cię jego rozmiar

Komputer Apple Mac Studio to niesamowite osiągi zawarte w niezwykle zwartej formie. Mimo swoich niedużych rozmiarów oferuje naprawdę dużą ilość portów: 4 porty Thunderbolt, 1 port Ethernet 10 GB, 2 porty USB-A, 1 port HDMI i 1 gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Tak ilość i różnorodność portów pozwoli na komfortową pracę bez konieczności szukania rozdzielaczy.

Wybierz swój czip Apple – M1 Max lub M1 Ultra

Do nowego Maca Studio włożono dwa czipy, w zależności od potrzeb klienta. Jeden z nich to znany choćby z MacBooka Pro czip M1 Max, natomiast drugi to nowość w ofercie Apple – M1 Ultra. Nowy czip pracuje na 20-rdzeniowym CPU, nawet 64-rdzeniowym GPU, do 128 GB zunifikowanej pamięci oraz do 800 GB/s przepustowości pamięci. Jeśli MacBook Pro M1 Max był mocnym sprzętem, to nowy Mac Studio M1 Ultra prawdopodobnie będzie potworem mocy obliczeniowej.

Nawet 8 TB pamięci masowej SSD. Zmieścisz na nim wszystko

Dysk twardy nowego Maca Studio może mieć maksymalną pojemność 8 TB pamięci masowej SSD o szybkości odczytu dochodzącej do 7,4 GB/s. Jest to pojemność, która pozwoli przechować nawet najbardziej rozbudowane projekty graficzne czy filmowe, potrzebne do pracy aplikacje czy wszelkie dane do użytku prywatnego.

Nowy Apple Studio Display. Coś więcej niż monitor

Monitor Apple Studio Display to zupełnie nowy poziom jeśli chodzi o ekrany komputerowe. Monitor Studio Display to coś więcej, niż tylko ekran. W jego obudowie znajdziesz ultraszerokokątną kamerę z matrycą 12 Mpix oraz funkcją Centrum Uwagi, która sprawi, że wideokonferencje będziesz prowadzić w o wiele lepszej jakości, a kontakt z bliskimi będzie jeszcze łatwiejszy.

Zapomnij o 4K – Apple Studio Display oferuje rozdzielczość 5K!

Studio Display oferuje zupełnie nowe doznania graficzne. Oprócz rozdzielczości 5K został wyposażony w system True Tone, który sprawia, że obraz jest bardziej przyjazny dla oczu, powłokę antyodblaskową oraz szkło nanostrukturalne, co zapewnia jak najmniejszą ilość odblasków i pozwala użytkownikowi osiągnąć maksymalne skupienie na działaniu.

Nie tylko obraz, ale także fantastyczny dźwięk

Oprócz obłędnych doznań graficznych, Studio Display zapewnia także nieosiągalne dla konkurencji efekty dźwiękowe. Odpowiedzialnych za to jest w sumie 6 głośników, które pozwalają poczuć się jak w kinie. Cztery głośniki z technologią force-cancelling to niskotonowe przetworniki, które odpowiadają za wyrazisty bas i redukują zniekształcenia, dwa pozostałe głośniki generują precyzyjne tony średnie oraz „czystą” górę i są to głośniki wysokotonowe.

Pracujesz z Final Cut czy Adobe Photoshop? Zestaw Apple Mac Studio + Apple Studio Display = idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Zestaw złożony z Mac Studio (oferta dostępna na stronie https://www.cortland.pl/komputery-mac/mac-studio.html) oraz Studio Display to idealne rozwiązanie dla każdego, kto tworzy na komputerze. Jeśli tworzysz muzykę, grafikę czy montujesz filmy i potrzebujesz najwyższej możliwe wydajności, to wybór tego zestawu powinien być jedyną możliwością, którą rozważasz. Zamień swojego starego Maca na nowego Maca Studio i poczuj różnicę już teraz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
61 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *