Moda i Uroda

Odrosty — zmora wielbicielek manicure. Jak uzupełnić lakier hybrydowy?


Stylizacje wykonane z użyciem lakierów hybrydowych nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Jest to bowiem sposób na niezwykle trwały manicure. Niektóre lakiery mogą pozostać na płytce nawet do 4 tygodni. Mimo wszystko nie jesteśmy w stanie zatrzymać wzrostu paznokcia, który jest zresztą przyczyną powstawania odrostów. Czy można go zakryć i jednocześnie uniknąć ściągania całej stylizacji? Jak uzupełnić lakier hybrydowy?

Domowe sposoby na uzupełnienie lakieru hybrydowego

Odrosty na paznokciach nie prezentują się estetycznie, ale czasami nie mamy wystarczająco czasu, by wybrać się do kosmetyczki i wykonać pełny manicure od nowa. Czy możemy poradzić sobie z tym samodzielnie w domu? Jak najbardziej! Jeśli więc zastanawiamy się, jak uzupełnić lakier hybrydowy, weźmy pod uwagę tak zwany odwrócony french. Polega on na pomalowaniu łuku wokół odrostu innym kolorem. Szczególnie dobrze sprawdza się to w przypadku ciemnych kolorów, przy których odrost jest znacznie bardziej widoczny.

Kryształki dla odwrócenia uwagi

Cyrkonie na paznokciach to jeszcze prostszy sposób na to, by odwrócić uwagę od niezbyt atrakcyjnego odrostu. Wystarczy przykleić elementy ozdobne w miejsce, gdzie nie ma już lakieru. Dzięki temu uzyskamy niezwykle elegancką stylizację, która sprawdzi się nawet na ważnych uroczystościach. Niektóre kobiety taki trik stosują specjalnie przed czekającymi ich eleganckimi wyjściami czy przyjęciami. Dzięki temu zyskują oryginalny look na paznokciach w szybki i niewymagający sposób.

Uzupełnienie odrostu

Sposobem wymagającym najwięcej czasu jest uzupełnienie odrostu. Tę metodę zaleca się w szczególności osobom, które nie chcą narażać płytki paznokci na nadmierną ilość acetonu. Warto też wiedzieć, że ten sposób sprawdzi się tylko w przypadku nienaruszonego lakieru. Musimy przede wszystkim wyciąć skórki i pilniczkiem zmatowić wierzchnią warstwę lakieru. Kolejno nie zaszkodzi użyć bloczku polerskiego, a całą operację powinniśmy  zakończyć wykorzystaniem cleanera. Teraz wystarczy tylko nałożyć bazę i lakier, a poszczególne warstwy utwardzić pod lampą UV. Efektem będzie niewidoczny odrost i wzmocnienie trwałości całej stylizacji.

Z niewielkim nakładem pracy oraz czasu można w kilka chwil uzupełnić hybrydę i zakryć tym samym nieestetycznie wyglądający odrost. Możliwości jest sporo, a każda z nich sprawi, że nasza stylizacja będzie prezentować się znacznie lepiej.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Victoria Vynn.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
259 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.