Biznes

Opłacaj podatki na czas – sprawdź usługę finansowania podatków!


Każdy przedsiębiorca w Polsce zobowiązany jest do terminowego odprowadzania podatków do właściwego urzędu skarbowego. Jednoosobowe działalności gospodarcze płacą co miesiąc lub co kwartał podatek dochodowy PIT, spółki – CIT. Jedni i drudzy – jeżeli zdecydują się na zostanie aktywnymi płatnikami podatku VAT – zapłacą także podatek od towarów i usług. Do tego wszystkiego dochodzi składka na ubezpieczenia społeczne, a od niedawna – w ramach Polskiego Ładu – także składka zdrowotna.

Ta ostatnia oczywiście funkcjonowała już wcześniej, jednak do tej pory jej wysokość była stała, a od stycznia 2022 stanowi procent od dochodu. Oznacza to, że tak naprawdę w przypadku zastosowania zasad ogólnych celem obliczenia podatków, przedsiębiorcy płacą aż 26% podatku dochodowego!

Gdy zdecydujemy się dodać do siebie te wszystkie zobowiązania, może się okazać, że łączna wartość miesięcznych (lub kwartalnych) opłat – a mówimy tu jedynie o podatkach i obowiązkowej składce ZUS! – jest całkiem wysoka. Dla niektórych przedsiębiorstw opłacenie podatków na czas może zatem stanowić niemały problem, szczególnie w kryzysowych momentach. Na szczęście można temu zaradzić w prosty sposób.

Finansowanie podatków – szybko i bezpiecznie

Usługa finansowania podatków w PragmaGO pozwala przedsiębiorcom na rozwiązanie problemów ze spłacaniem podatków w terminie. Od momentu złożenia wniosku o finansowanie podatków aż do otrzymania przelewu na bankowe konto firmowe mija zwykle nie więcej niż kilka godzin – po tym czasie możesz uregulować płatności podatkowe i spokojnie skupić się na dalszym prowadzeniu działalności.

Wstępne koszty finansowania podatków możesz łatwo obliczyć, korzystając z dostępnego na stronie faktora kalkulatora. 

Przykład 1: Firma pani Katarzyny ma zapłacić 6 500 zł podatku. Pani Katarzyna decyduje się rozłożyć płatność na 6 rat – miesięczna rata wyniesie zatem 1 216 zł. Pełna kwota do zapłaty na przestrzeni pół roku to 7 296 zł, a całkowity koszt usługi zamknie się w kwocie 796 zł. 

Przykład 2: Przedsiębiorstwo pana Karola notuje bardzo wysokie dochody – kwota podatku do zapłaty za kwartał październik-grudzień wynosi 87 000 zł. Chcąc jak najszybciej spłacić zobowiązanie, pan Karol decyduje się rozbić kwotę podatku na trzy raty. W tej sytuacji za każdą z nich zapłaci 31 272 zł, co daje łączną kwotę 93 816 zł. Koszty finansowania podatków nie przekroczą więc 7 000 zł, a w zamian za to pan Karol uniknie odpowiedzialności karno-skarbowej za nieuregulowanie podatków.

W tym miejscu warto nadmienić, że konsekwencją niepłacenia podatków w terminie może być wysoka grzywna, a nawet kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Zdjęcie źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
87 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *