Różne

Potrzebny Ci kredyt gotówkowy? Najlepsza oferta – od czego zależy i jak ją wybrać?


Instytucje finansowe w Polsce mają bardzo zróżnicowane warunki przyznawania i spłacania kredytów gotówkowych. Najlepsza oferta może być trudna do odnalezienia w gąszczu różnych propozycji, regulaminów, tabeli opłat i prowizji. Nie warto jednak decydować się na propozycję „pierwszą z brzegu”. Często atrakcyjne hasła marketingowe nie przekładają się na korzyści, które realnie otrzymasz. Bo liczy się nie tylko zdolność kredytowa, ale też realne oprocentowanie RRSO, prowizje za udzielenie wsparcia finansowego oraz jego wcześniejszą spłatę. Te i inne warunki można negocjować, pod warunkiem, że współpracujesz z zaufanym i doświadczonym doradcą kredytowym. 

Od czego zależą warunki pożyczki?

Zanim decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie podjęta, wnioskujący poddawany jest szczegółowej weryfikacji. Ma ona na celu określenie:

  • historii w Biurze Informacji Kredytowej – BIK dostarcza informacji na temat dotychczasowych zobowiązań i rzetelności w ich spłacaniu,
  • posiadanej zdolności kredytowej, na którą wpływa wiele czynników, m.in. liczba osób w gospodarstwie domowym pozostających na utrzymaniu wnioskodawcy, jego źródło i wysokość dochodów, comiesięczne zobowiązania finansowe.

Jeżeli wstępna symulacja zdolności kredytowej okaże się pozytywna, bank akceptuje wniosek. Może jednak potrzebować dodatkowych informacji o wnioskodawcy i celu, na jaki zamierza on przeznaczyć środki. Zazwyczaj finansowaniu podlegają zakupy sprzętu AGD i RTV, mebli, samochodów, motocykli, remonty mieszkań, wyjazdy wakacyjne oraz wiele innych celów konsumpcyjnych. Popularna jest też konsolidacja posiadanych zobowiązań – limitów debetowych, kart kredytowych, pożyczek ratalnych i zamienienie kilku rat w jedną.

Współpraca z niezależnym doradcą kredytowym

W celu znalezienia najlepszej oferty kredytu gotówkowego nie wystarczy tylko przejrzeć propozycje banków, które są udostępniane na stronach internetowych.  Prezentowane w nich warunki są jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie na etapie weryfikowania zdolności kredytowej. Dlatego najbardziej wiarygodne jest sprawdzanie konkretnych ofert, z uwzględnieniem:

  • kwoty kredytu, wysokości rat, okresu spłaty,
  • uzyskanie szczegółowych informacji na temat Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, marży banku i całkowitej kwoty do spłacenia (kapitał + odsetki),
  • wymaganych produktach dodatkowych – często są nimi ubezpieczenia na życie, od utraty pracy.

Na tym etapie wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego. Ma on dostęp do wszystkich ofert na rynku i nie tylko wybierze najlepszą dla Ciebie, ale też w Twoim imieniu będzie negocjował warunki z bankiem. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. 

Taka współpraca oznacza też płynne przejście przez wszelkie formalności oraz daje szansę na zrozumienie zapisów umów, regulaminów, tabeli opłat i prowizji. Dzięki temu żadne ukryte koszty czy kruczki prawne Cię nie zaskoczą.Artykuł powstał we współpracy z http://czasnakredyt.pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *