Nowe technologie

Poznaj podstawowe rodzaje prasy krawędziowej


Choć prasa krawędziowa to dość prosta maszyna obróbcza, jej możliwości są całkiem duże. Z tego powodu można spotkać różne typy tych maszyn, dostosowane do najważniejszych zastosowań. Dlatego dziś przyjrzymy się podstawowym sposobom napędzania maszyn gnących arkusze blachy.

Podstawowe sposoby napędzania prasy krawędziowej

Prasy krawędziowe mogą się znacząco różnić między sobą. Jednym z wyróżników może być sposób napędu maszyny. Pod tym względem zastosowanie znalazły trzy podstawowe typy pras krawędziowych.

  • Prasa hydrauliczna, ciesząca się największą popularnością. Wynika to przede wszystkim z prostej obsługi oraz dużej siły nacisku. Dlatego też doskonale sprawdza się przy wykrawaniu i kształtowaniu elementów z blachy.
  • Nowe maszyny często korzystają z napędu elektrycznego. Charakteryzują się one bardzo cichą pracą oraz większym bezpieczeństwem. Doskonale sprawdzają się w laboratorium oraz małych sklepach wykonujących niewielkie zlecenia.
  • Prasa hybrydowa posiada oba elementy napędów, połączone w taki sposób, by skorzystać z zalet obu sposobów działania. Dzięki temu są one oszczędne i uniwersalne.

Jaka prasa krawędziowa będzie odpowiednia? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak by się wydawało.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prasy krawędziowej?

Wybierając nową prasę do swojego parku maszynowego, warto wziąć pod uwagę wiele istotnych parametrów: obszar roboczy, siłę nacisku, sposób sterowania, napęd czy cenę. Wielość ważnych wskaźników powoduje duże trudności w czasie dokonywania zakupu. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pracownicy Chm Polska Maszyny do obróbki metali chętnie udzielają podpowiedzi. Na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy podpowiedzą, który model najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie. Nie warto stawiać tylko na swoje siły – wsparcie eksperta to duże, a co ważniejsze – darmowe wsparcie w zakupach.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
95 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *