Finanse

Pożyczka bez zaświadczeń — przydatne informacje


Wbrew obiegowej opinii pożyczkę bez zaświadczeń możesz otrzymać nie tylko w pozabankowej instytucji finansowej, ale także w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. W artykule wyjaśnimy, jak to zrobić. Podpowiemy także, jak wybrać tę, która precyzyjnie odpowie na twoje potrzeby.

Jeszcze kilka lat temu pożyczki bez zaświadczeń były domeną pozabankowych instytucji finansowych, zwanych potocznie firmami pożyczkowymi czy parabankami. Sięgnięcie po popularną chwilówkę często wiązało się jednak nie tylko ze znacznie podwyższonymi kosztami, ale także z podwyższonym ryzykiem. Wszystko za sprawą ograniczonych przepisów prawnych regulujących działalność pozabankowych pożyczkodawców.

Pożyczki bez zaświadczeń dziś

Dziś pożyczki bez zaświadczeń to popularne produkty dostępne w ofertach banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Harmonijnie łącząc bezpieczeństwo, wygodę i dodatkowe korzyści, pozwalają pozyskać dodatkową gotówkę niedrogo, szybko i bez zbędnych formalności. Czym jest w praktyce pożyczka bez zaświadczeń?

Czym jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń to rodzaj pożyczki gotówkowej wypłacanej na konto pożyczkobiorców i spłacanej w miesięcznych ratach. Kwoty pożyczek gotówkowych nie przekraczają zazwyczaj kilku tysięcy złotych, a pozyskane z ich tytułu środki finansowe można przeznaczyć na dowolny cel: nieprzewidziane wydatki, bieżące koszty czy realizację marzeń i planów. Ogromną zaletą takich produktów jest szybka decyzja pożyczkowa — pieniądze mogą znaleźć się na koncie wnioskującego nawet kilkanaście minut od złożenia wniosku.

Kto może wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń może wziąć osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dowód osobisty i numer PESEL. Niezbędnym warunkiem otrzymania finansowania jest także posiadanie wymaganej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Sięgając po pożyczkę bez zaświadczeń, nie będziesz musiał dostarczać pożyczkodawcy dokumentów z zakładu pracy, rocznych deklaracji PIT i innych zaświadczeń potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Do pożyczenia pieniędzy z powodzeniem wystarczy dowód osobisty oraz (opcjonalnie) wyciąg z konta z ostatnich miesięcy.

Jak wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Wszystkie kroki towarzyszące zaciągnięciu pożyczki bez zaświadczeń — począwszy od wypełnienia i złożenia wniosku aż po zawarcie umowy – zrealizujesz online, bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie. Decyzję otrzymasz nawet w ciągu kilkunastu minut, a jeśli będzie pozytywna — pożyczkodawca natychmiast zrealizuje przelew środków.

Zanim złożysz wniosek kredytowy

Pożyczki bez zaświadczeń są dostępne w wielu bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, porównaj ich parametry i sprawdź, która z nich najlepiej odpowie na twoje potrzeby. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę?

  • Dostępne kwoty. Pamiętaj, że w większości instytucji pożyczysz bez zaświadczeń nie więcej niż kilka tysięcy złotych. Pierwszym krokiem powinno być wyselekcjonowanie pożyczkodawców, którzy pożyczą ci dokładnie taką kwotę, jakiej potrzebujesz.
  • Dobra pożyczka bez zaświadczeń nie może być droga. Kolejnym krokiem powinno być więc porównanie kosztów poszczególnych produktów. Te definiuje jednak nie oprocentowanie, lecz wskaźnik RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty okołopożyczkowe i precyzyjnie wskazuje całkowity koszt pożyczki w ciągu roku.
  • Tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na już lub na przysłowiowe wczoraj, sprawdź, ile czasu na wydanie decyzji i wypłatę środków potrzebują poszczególni pożyczkodawcy. Czy wiesz, że sięgając po Prostą Pożyczkę online do 3000 zł w Kasie Stefczyka, (RRSO 8,29%) pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w 15 minut?


Pożyczka bez zaświadczeń w Kasie Stefczyka to skuteczny sposób na szybkie, bezpieczne i wygodne pozyskanie dodatkowych środków (RRSO to tylko 8,29%). Dostosowana do twoich potrzeb pomoże realizować cele, nie obciążając przy tym domowego budżetu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *