Budownictwo

Rekuperacja w Katowicach – sposób na zdrowie na Śląsku


Odpowiednia wymiana powietrza to klucz do zdrowia i doskonałego samopoczucia. Z pewnością nie powinno ich zabraknąć w każdym domu. Właśnie dlatego tak ważnym krokiem podczas budowy czy remontu jest instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperacja to udogodnienie, z którego warto korzystać przez cały rok i dzięki temu dbać zarówno o dom, jak i o jego mieszkańców. Z miesiąca na miesiąc rekuperacja cieszy się coraz większym powodzeniem również na Śląsku, co widać choćby po ilości wyszukiwani frazy „rekuperacja Katowice” w internecie. Warto zdawać sobie sprawę, z czego wynika popularność tego rozwiązania. Zanim zdecydujemy się na instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu, dobrze jest też wybrać odpowiednią, zaufaną firmę z tradycjami, która zainstaluje rekuperację w Katowicach.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja, znana również pod nazwą „wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła”, to jeden z najnowocześniejszych sposobów na zapewnienie domowi i mieszkaniu dopływu świeżego powietrza. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale też naprawdę ekologiczne. Jego działanie opiera się na odzyskiwaniu części ciepła ze zużytego wcześniej powietrza. Kluczowym elementem w systemie rekuperacyjnym jest rekuperator, którego zadaniem jest wprawianie w ruch przepływającego powietrza. Dzięki temu zamknięty układ tworzą ze sobą dwa strumienie powietrza:

  • świeżego – napływającego z zewnątrz i zapewniającego komfort termiczny
  • oraz zużytego, z którego możliwe staje się odzyskanie ciepła.

Rekuperacja Katowice – najważniejsze zalety

Odpowiednia wentylacja i dostęp do oczyszczonego powietrza ma na terenie Śląska naprawdę duże znaczenie. Wszystko przez dużą ilość kopalń, wytwarzających na co dzień miliony mikrocząsteczek zanieczyszczeń.  Aby nie przedostawały się one do domów i mieszkań, warto zadbać o instalację rekuperacji w Katowicach i nie tylko. Do największych zalet tego rozwiązania należą:

  • pełna automatyzacja – brak konieczności kontroli ilości powietrza wwiewanego i uwalnianego,
  • usuwanie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń,
  • przyspieszenie procesu schnięcia podłóg i prania,
  • znikoma ilość kurzu w powietrzu,
  • możliwość skutecznej eliminacji roztoczy, co ma znaczenie przede wszystkim dla alergików.

Czy instalacja rekuperacji w drewnianym domu jest możliwa?

Wbrew pozorom, nie tylko mieszkańcy domów i bloków murowanych mogą pozwolić sobie na korzystanie z rekuperacji. Na Śląsku, na przykład w okolicach Katowic, coraz większą popularnością cieszą się stylowe domy drewniane, przypominające niego góralskie chaty. Stosunkowo niewielka odległość pomiędzy Śląskiem i górskimi terenami Polski zdaje się doskonale tłumaczyć ten trend. Na szczęście współczesna technologia pozwala na instalację rekuperacji również w domach zbudowanych z drewnianych bali.

Aby wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła miała szansę działać poprawnie, najważniejsze jest zadbanie o doskonałą szczelność poszczególnych pomieszczeń. Jak się okazuje, budowa domu z drewna nie stoi temu na przeszkodzie. Jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej efektywności rekuperacji, warto zadbać o wybór wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej do całego domu. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych strat ciepła, a poza tym sprawimy, że wybór systemu rekuperacji będzie strzałem w dziesiątkę.

Rekuperacja Katowice – zaufaj najlepszym

Bez względu na to, jak szczelny będzie nasz dom czy mieszkanie, dopiero wybór doświadczonej firmy monterskiej gwarantuje odpowiednie zainstalowanie rekuperacji. Szukając specjalistów na stronach internetowych, warto zwrócić uwagę na lata obecności w branży, a także na opinie wcześniejszych klientów. W ten sposób będziemy mogli przekonać się, czy firma, którą wybraliśmy, zainstaluje system rekuperacji w odpowiedni sposób. Na terenie Katowic i okolic liderem w swoim fachu jest Centrum Rekuperacji. Jego pracownicy nie tylko wykonują pracę na najwyższym poziomie skuteczności i bezpieczeństwa, ale także przez cały okres montażu służą radą i podpowiedzią dla właścicieli domów czy mieszkań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *