Różne

Cena wymiany ekranu w iPadzie – sprawdź!


Wymiana ekranu w ipadzie może być kosztowna. Koszt wymiany zależy od modelu ipada, ale wynosi zwykle od 300 do 500 złotych. W niektórych przypadkach może to być nawet więcej. Przed podjęciem decyzji o wymianie ekranu warto porównać ceny różnych sklepów i serwisów, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę.

Jak wymienić ekran w iPadzie – Poradnik dla początkujących

Aby wymienić ekran w iPadzie, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Przygotuj odpowiednie narzędzia. Do wymiany ekranu potrzebne będą: śrubokręt, płaski i krzyżakowy, śrubki, szczypce i otwieracz do obudowy.

2. Odłącz baterię. Aby to zrobić, należy odkręcić śrubki mocujące obudowę i delikatnie ją podważyć. Następnie trzeba odłączyć kabel baterii od płytki drukowanej.

3. Odkręć pozostałe śrubki mocujące obudowę i delikatnie ją podważyć. Nastepnie trzeba usunac taśmy LCD i dotykowe oraz odłaczyc kabel LCD od płytki drukowanej.

4. Zdejmij starą szybkę dotykowo-LCD z ramki i przygotuj nowy ekran do montażu.

5. Umieść nowy ekran na ramce i przykrój go taśmami LCD oraz dotykowymi tak, aby był dobrze osadzony na ramce.

6. Podepnij kabel LCD do płytki drukowanej oraz taśmy LCD i dotykowe do nowego ekranu tak, aby był one dobrze osadzone na ramce .

7. Przykrój obudowe iPada i podepnij baterie tak, aby byla ona dobrze osadzona na ramce .

8 . Przykrój pozostałe śrubki mocujace obudowe iPada .

9 . Sprawdź czy wszystko działa poprawnie .

Jak oszczędzić na wymianie ekranu w iPadzie

Aby oszczędzić na wymianie ekranu w iPadzie, należy rozważyć kilka opcji. Po pierwsze, można skorzystać z usług serwisowych oferowanych przez Apple lub autoryzowanego partnera. W takim przypadku należy upewnić się, że wszystkie części są oryginalne i że serwis jest wykonywany przez wykwalifikowanego technika. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług nieautoryzowanych serwisów naprawczych. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że części mogą być podróbkami i że naprawa może być wykonana przez osobę bez odpowiedniego doświadczenia. Trzeci sposób to samodzielna naprawa. W tym celu należy kupić oryginalny ekran i narzędzie do demontażu oraz zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi naprawy sprzętu Apple.

Jakie są koszty wymiany ekranu w iPadzie?

Koszt wymiany ekranu w iPadzie zależy od modelu urządzenia. W przypadku iPadów 2, 3, 4 i Air 1 koszt wymiany ekranu wynosi od 300 do 500 złotych. W przypadku iPadów Air 2, Pro 9.7 i Pro 10.5 koszt wymiany ekranu wynosi od 500 do 800 złotych. Natomiast w przypadku iPadów Pro 12.9 koszt wymiany ekranu to około 1000 złotych.

Podsumowując, wymiana ekranu w ipadzie może kosztować od 300 do 600 złotych, w zależności od modelu i miejsca, w którym jest wykonywana naprawa.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *