Różne

Ile kalorii ma popcorn robiony w domu?


Popcorn robiony w domu to zdrowa i smaczna przekąska, która jest niskokaloryczna. Średnio jedna porcja popcornu robionego w domu ma około 120 kalorii.

Zdrowe odżywianie: ile kalorii ma popcorn robiony w domu?

Popcorn przygotowany w domu zawiera około 90 kcal na 100 g. Jest to produkt o niskiej kaloryczności, dlatego może być stosowany jako zdrowa przekąska w diecie.

Gotowanie: jak zrobić popcorn w domu i ile kalorii ma?

Popcorn to smaczny i zdrowy przekąska, którą można łatwo przygotować w domu. Aby go zrobić, należy włożyć do garnka 2-3 łyżki oleju roślinnego i 3-4 łyżki ziaren kukurydzy. Następnie należy podgrzać olej na średnim ogniu, a gdy zacznie się gotować, dodać ziarna kukurydzy. Następnie trzeba mieszać, aż popcorn będzie gotowy. Po ugotowaniu można go doprawić solą lub innymi przyprawami według uznania.

Popcorn ma niskokaloryczną wartość odżywczą – jedna porcja (30 g) ma tylko 90 kcal. Jest to więc idealny pomysł na lekkie i smaczne przekąski między posiłkami lub na wieczorny seans filmowy.

Dieta: jak zmniejszyć ilość kalorii w popcornie robionym w domu?

Aby zmniejszyć ilość kalorii w popcornie robionym w domu, należy zastosować kilka prostych zmian. Po pierwsze, należy używać mniejszej ilości oleju do smażenia. Można również używać oleju roślinnego lub oliwy z oliwek zamiast masła. Po drugie, można dodać mniej soli i innych przypraw do popcornu. Zamiast tego można dodać trochę czosnku lub innych przypraw bez dodatku soli. Po trzecie, można ugotować popcorn na parze lub w mikrofalówce, co pozwoli uniknąć dodawania tłuszczu do popcornu. W ten sposób można zmniejszyć ilość kalorii w popcornie robionym w domu.

Podsumowując, popcorn robiony w domu ma około 90-110 kalorii na porcję. Jest to znacznie mniej niż popcorn sprzedawany w kinach, który może mieć nawet do 500 kalorii na porcję. Popcorn robiony w domu jest zdrowszym i bardziej ekonomicznym wyborem, jeśli chodzi o przekąski.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *