Różne

Jak włączyć nagrywanie ekranu Windows 11?


Nagrywanie ekranu w systemie Windows 11 jest łatwe i szybkie. Możesz wykorzystać narzędzie do nagrywania ekranu, aby uchwycić obraz z pulpitu lub okna aplikacji, a także dźwięk z mikrofonu lub głośników. W tym artykule przedstawimy Ci kroki, które należy wykonać, aby włączyć nagrywanie ekranu w systemie Windows 11.

Jak włączyć nagrywanie ekranu Windows 11: Przewodnik krok po kroku

Aby włączyć nagrywanie ekranu w systemie Windows 11, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Otwórz menu Start i wybierz opcję Ustawienia.

2. Wybierz opcję Aplikacje.

3. Przejdź do sekcji „Narzędzia do nagrywania ekranu” i wybierz „Włącz”.

4. Po włączeniu narzędzi do nagrywania ekranu, możesz użyć skrótu klawiaturowego Windows + G, aby otworzyć okno dialogowe „Nagraj teraz”.

5. Wybierz obszar ekranu, który chcesz nagrać, a następnie kliknij przycisk „Nagraj”, aby rozpocząć proces nagrywania.

6. Po zakończeniu procesu nagrywania możesz go zapisać lub udostępnić innym osobom za pośrednictwem sieci społecznościowych lub usług chmurowych.

Jak skonfigurować nagrywanie ekranu Windows 11: Poradnik dla początkujących

Konfiguracja nagrywania ekranu w systemie Windows 11 jest prosta i szybka. Oto kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować nagrywanie ekranu:

1. Przejdź do Ustawień systemu Windows 11 i wybierz opcję „Aplikacje”.

2. Wybierz opcję „Narzędzie do nagrywania ekranu” z listy dostępnych aplikacji.

3. Kliknij przycisk „Uruchom narzędzie do nagrywania ekranu”, aby uruchomić aplikację.

4. Po uruchomieniu narzędzia do nagrywania ekranu możesz wybrać obszar, który chcesz nagrać, a także ustawić inne parametry, takie jak rozdzielczość i jakość obrazu oraz czas trwania nagrania. Możesz również włączyć lub wyłączyć dźwięk podczas nagrywania.

5. Po skonfigurowaniu ustawień kliknij przycisk „Nagraj”, aby rozpocząć proces nagrywania ekranu.

6. Gdy proces zostanie zakończony, możesz obejrzeć swoje nagranie lub je zapisać na dysku twardym lub przesłać je do innych osób za pośrednictwem sieci społecznościowych lub poczty elektronicznej.

Jak wykorzystać funkcje nagrywania ekranu Windows 11 do tworzenia profesjonalnych filmów i prezentacji

Funkcja nagrywania ekranu Windows 11 jest bardzo przydatna do tworzenia profesjonalnych filmów i prezentacji. Umożliwia ona rejestrowanie obrazu i dźwięku z ekranu komputera, co pozwala na tworzenie wysokiej jakości materiałów wideo. Można je wykorzystać do tworzenia prezentacji, tutoriali, filmów instruktażowych lub innych materiałów wideo. Funkcja nagrywania ekranu Windows 11 umożliwia także edycję nagrań, dzięki czemu można je dostosować do swoich potrzeb. Po zakończeniu nagrywania można je zapisać w różnych formatach, takich jak MP4, AVI lub WMV. Dzięki temu można łatwo udostępniać materiały wideo online lub przekazywać je innym osobom.

Podsumowując, aby włączyć nagrywanie ekranu w systemie Windows 11, należy otworzyć aplikację Ustawienia, przejść do sekcji Aplikacje i funkcje i wybrać opcję Nagrywanie ekranu. Następnie należy wybrać źródło audio i wideo, a także ustawić czas trwania nagrania. Po zakończeniu konfiguracji można rozpocząć nagrywanie ekranu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *