Różne

Jak wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu?


W dzisiejszych czasach telefony iPhone są bardzo popularne i wygodne w użyciu. Jednak czasami może być trudno wyłączyć telefon bez dotykania ekranu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. W niniejszym artykule omówimy, jak wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu.

Jak wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu – poradnik dla początkujących

iPhone’y są wyposażone w kilka opcji wyłączania bez dotykania ekranu. Przedstawiamy je poniżej.

1. Wyłączenie przyciskiem zasilania: aby wyłączyć iPhone’a, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania na górnej krawędzi urządzenia. Po chwili pojawi się menu, w którym można wybrać opcję Wyłącz. Naciśnij jeszcze raz przycisk zasilania, aby potwierdzić i urządzenie zostanie wyłączone.

2. Wyłączenie poprzez Centrum Sterowania: jeśli iPhone jest podłączony do ładowarki lub słuchawek, można go również wyłączyć poprzez Centrum Sterowania. Aby to zrobić, należy otworzyć Centrum Sterowania i dotknij ikonki Wyłącznik (znajduje się obok ikonki Baterii). Po chwili pojawi się menu, w którym można wybrać opcję Wyłącz. Naciśnij jeszcze raz ikonkę Wyłacznika, aby potwierdzić i urzadzenie zostanie wylaczone.

3. Wyłaczenie poprzez Ustawienia: jeśli iPhone jest podlaczony do sieci Wi-Fi lub danych komorkowych, mozesz go rowniez wylaczyc poprzez Ustawienia aplikacji. Aby to zrobic, otworz Ustawienia aplikacji i dotknij ikonki Zasilanie (znajduje sie na samym dole). Po chwili pojawi sie menu, gdzie mozesz wylaczyc urzedzenie lub ustawic tryb samoczynnego usypiania po okreslonym czasie bezuzytecznosci.

Jak wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu – przegląd najlepszych metod

iPhone’y są wyposażone w szereg funkcji, które umożliwiają wyłączenie urządzenia bez dotykania ekranu. Oto najlepsze metody wyłączania iPhone’a bez dotykania ekranu:

1. Wyłączenie za pomocą przycisku bocznego: iPhone’y z systemem iOS 11 lub nowszym posiadają przycisk boczny, który można nacisnąć i przytrzymać, aby wyłączyć urządzenie.

2. Wyłączenie za pomocą Siri: jeśli masz aktywnego asystenta Siri, możesz go użyć do wyłączenia iPhone’a. Wystarczy powiedzieć „Wyłącz mój telefon” lub „Wyloguj mnie”, a Siri automatycznie wykona polecenie.

3. Wyłączenie za pomocą oprogramowania: jeśli masz dostęp do oprogramowania do zarządzania urządzeniami Apple, możesz użyć go do bezinwazyjnego wyłączania iPhone’a.

4. Wyłaczanie zdalne: jeśli masz aktywne połaczenie iCloud i Find My iPhone, możesz użyć tej usługi do zdalnego wylaczenia swojego iPhone’a.

Jak wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu – jak używać funkcji AssistiveTouch

Funkcja AssistiveTouch pozwala na wyłączenie iPhone’a bez dotykania ekranu. Aby skorzystać z tej funkcji, należy w Ustawieniach urządzenia przejść do sekcji „Dostępność” i włączyć opcję „AssistiveTouch”. Po jej aktywacji na ekranie pojawi się ikona białego kółka z białym krzyżykiem. Po jej dotknięciu pojawi się menu, w którym należy wybrać opcję „Urządzenie” i następnie „Wyłącz”. Wybranie tego polecenia spowoduje wyłączenie iPhone’a.

Podsumowując, można wyłączyć iPhone’a bez dotykania ekranu, używając przycisku bocznego lub przycisku zasilania. Można również wyłączyć iPhone’a, używając opcji Wyłącz w Ustawieniach. W obu przypadkach nie trzeba dotykać ekranu, aby wyłączyć urządzenie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *