Budownictwo

Rury drenarskie 100 – niezbędne do wielu instalacji


Wykonanie drenażu jest niezwykle ważne. Z tego też powodu trzeba stosować odpowiednie rury. Oczywiście tutaj niezbędne są rury drenarskie o szerokości 100 mm. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i znaleźć najlepsze modele.

Rury drenarskie 100 – efektywność na miarę oczekiwań

Rury drenarskie są niezbędne do wykonania drenażu, np. po to, by odprowadzić nadmiar wód gruntowych czy opadowych. Uniwersalna wydaje się rura drenarska 100 mm, która przeznaczona jest do tworzenia podziemnych systemów odwadniających. Dzięki niej spiętrzona woda zostanie odprowadzona z terenu, a przez to nie dojdzie do zawilgocenia murów czy fundamentów. Oczywiście to nie koniec jej zastosowań, bo taki model sprawdzi się również do drenażu rozsączającego, np. w przydomowej oczyszczalni ścieków. Trzeba pamiętać, że rura drenarska powinna być wykonana z mocnych i niezawodnych tworzyw. 

Bardzo dobrze sprawdzają się lekkie tworzywa sztuczne, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też korodowanie. Można wybrać takie z polichlorku winylu czy też polietylenu o wysokiej gęstości. Nie zalecamy natomiast wyboru rur ceramicznych, stalowych bądź żeliwnych, których montaż jest zdecydowanie trudniejszy, a przy tym tego typu materiały są zdecydowanie mniej odporne na uszkodzenia. 

Rura drenażowa 100 mm – jaki model wybrać?

Można zdecydować się na rurę drenażową 100 mm z perforacją, a więc taką, która wyposażona jest w otwory. Dostępny jest też wariant bez perforacji czy wyposażony w otulinę filtracyjną. Tego typu model chroni rurę przed zamuleniem. Rura drenarska o średnicy 100 mm ma zastosowanie w opaskach drenażowych, które wykonuje się wokół domów jednorodzinnych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix: https://www.plastmetix.pl/.            

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *