Zdrowie

Sok aloesowy – właściwości i zastosowanie soku z aloesu


kaktus, roślina

Aloes od dawna znany jest ze swoich właściwości leczniczych. Stosowany zewnętrznie na rany, przyspiesza ich gojenie i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Aloes nawilża skórę i włosy, stosowany regularnie przyspiesza także ich porost i sprawia, że włosy stają się wyjątkowo miękkie i błyszczące. Silne właściwości zdrowotne ma również sok aloesowy, który pity regularnie i w odpowiednich dawkach, przynosi nam wiele korzyści.

Sok aloesowy na dolegliwości żołądkowe

Sok z aloesu łagodzi stany zapalne, dlatego polecany jest w przypadku stanów zapalnych układu pokarmowego. Ponadto wpływa on pozytywnie na pH żołądka, wspomagając leczenie nieżytu żołądka. Należy jednak pamiętać, by w przypadku dolegliwości układu pokarmowego suplementację sokiem aloesowym zawsze skonsultować z lekarzem.

Sok aloesowy wspiera pracę żołądka i jelit, delikatnie zwiększa metabolizm, dzięki czemu jest polecanym suplementem w diecie odchudzającej. Osoby na diecie redukcyjnej, które piją sok z aloesu, rzadziej narzekają na niedobory witamin i minerałów – sok z tej rośliny wspomaga funkcjonowanie kosmków jelitowych, przez które wchłaniane są cenne składniki odżywcze.

Sok aloesowy a funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego

Sok z aloesu przynosi ulgę nie tylko układowi trawiennemu, ale również usprawnia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Sok aloesowy redukuje poziom cholesterolu we krwi i obniża ciśnienie. Ponadto napój ten wspiera działanie układu immunologicznego. Pijąc sok aloesowy, zmniejszamy również ryzyko rozwoju ognisk próchnicy – właściwości bakteriobójcze pomagają również w stanach zapalnych jamy ustnej.

Przeciwwskazania do picia soku z aloesu

Sok aloesowy, chociaż bardzo zdrowy, nie może być stosowany przez każdego. Z jego picia muszą zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z chorobami nerek i jelit. Osoby z innymi schorzeniami układu pokarmowego spożywanie aloesu powinny skonsultować z lekarzem. Nie wolno także przekraczać dawek, wskazanych na opakowaniu – najczęściej jest to 50 ml soku z aloesu.

Sok z aloesu zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, beta-karoten, antyoksydanty, biotynę, kwas foliowy, aminokwasy i sole mineralne, dzięki którym jest niezwykle kompleksowym suplementem diety.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pro Aktiv.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *