Różne

Wirtualny cmentarz – dlaczego takie upamiętnienie zmarłych cieszy się coraz większą popularnością?


Utrata bliskiej osoby niewątpliwie jest niezwykle trudna. Wielu osobom ukojenie przynosi wizyta na cmentarzu. Niestety czasami bywa tak, że bliska osoba pochowana jest daleko. Na szczęście można odwiedzić wirtualny cmentarz. Czas dowiedzieć się na ten temat więcej. Dlaczego takie upamiętnienie zmarłych cieszy się coraz większą popularnością?

Wirtualny cmentarz – co warto wiedzieć na jego temat?

Śmierć jest zjawiskiem nieuniknionym. Jednak wiele osób zyskuje pocieszenie w fakcie, iż może odwiedzić grób bliskich. Jednak nie trzeba wcale wybierać się w miejsce pochówku, nie zawsze ma się też taką możliwość. Można skorzystać z wirtualnego cmentarza. W tym przypadku istnieje możliwość wizualizacji pamięci w formie grobów. W ten sposób można zachować pamięć o bliskich, ale też zachować ją dla przyszłych pokoleń. Na wirtualnym cmentarzu niczym w świecie realnym występują groby pojedyncze, podwójne czy nawet rodzinne grobowce. W ten sposób można choć symbolicznie odwiedzić bliskich i zapalić im wirtualny znicz, czy postawić wirtualne kwiaty. 

Ale to nie koniec możliwości, jakie oferuje wirtualny cmentarz nekropolia. Osoby żyjące mogą zaprojektować własny nekrolog, założyć dla siebie grób czy nawet wykonać mailing pod wskazane adresy. W takich wiadomościach można zawrzeć informacje, które zostaną dostarczone dopiero po śmierci danej osoby. 

Czy można zaprojektować swój nagrobek?

Wybierając wirtualny cmentarz istnieje możliwość zaprojektowania nagrobku zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Może mieć on formę grafiki, ale też innego elementu, który można przechowywać w danym serwerze. Dodatkowo można także skorzystać z forum wirtualnego cmentarza, gdzie można porozmawiać o życiu doczesnym, ale też o zmarłych bliskich. Koszt utrzymania nagrobka nie jest duży, podobnie zresztą jak zakup wirtualnych zniczy. Artykuł powstał we współpracy z firmą Wirtualny Cmentarz:  https://wirtualnycmentarz.pl/.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *