Rodzina i dziecko

Wózek e priam – niesamowita lekkość prowadzenia


Wózek Cybex e-priam

Zakup wózka to jeden z większych wydatków, jakie ponoszą przyszli rodzice przy kompletowaniu wyprawki dla swojego maleństwa. Rynek oferuje całe mnóstwo najróżniejszych modeli do wyboru. Przy zakupie kierujemy się wyglądem, wielkością, wagą czy dodatkowymi akcesoriami w zestawie. Warto zwrócić jeszcze uwagę na łatwość prowadzenia wózka. Jest to dość istotna kwestia, bo sami przekonamy się, że pchanie ciężkiego wózka z kilkoma kilogramami naszego największego szczęścia, z toną zakupów w koszyku wózka i to jeszcze pod górkę, do łatwych zadań nie należy.

Wózek e priam to nowoczesna technoilogia i wzornictwo

Życie młodego rodzica samo w sobie jest ciężkie. Warto zatem chociaż te codzienne spacery z maleństwem sobie ułatwić i wybierając odpowiedni wózek, lekkimi je uczynić. Wózek e priam w sprytny sposób dopasowuje się do nierównego terenu, a wjazd pod górkę czy zjazd ze wzniesienia nie stanowi większego problemu. Żadna trasa z tym wózkiem nie jest straszna, a my mamy więcej energii, by podołać codziennym rodzicielskim obowiązkom i czerpać przyjemność ze wspólnych wojaży z dzieckiem.

Napęd na tylną oś w wózku e priam – skleo umalucha.pl

Na pierwszy rzut oka, wózek ten wydaje się nie różnić od dostępnych obecnie na rynku wersji. Jedyne element, który sugeruje, że możemy mieć do czynienia z nową wersją to mały przycisk umieszczony na ramie wózka. Gdy go przyciśniemy, to uruchamiamy silniczki ukryte przy kołach w ramie wózka. TAK – wózek e priam ma napęd na tylną oś! Wózek zachowuje przy tym wszystkie cechy swej pierwotnej wersji – wciąż jest to zatem przyjemna dla oka, prosta konstrukcja ramy z możliwością montażu dowolnego modelu fotelika samochodowego producenta i dowolnością kombinacji montażu siedziska spacerowego. 

Wspomaganie podczas jazdy w dół w wózku e priam

Jakie są korzyści tego napędu elektrycznego i jak to dokładnie działa? W tylnej osi stelaża ukryty jest dyskretnie akumulator, co nie wpływa negatywnie na kształt wózka czy zmniejszenie jego smukłości. Po jego pełnym naładowaniu, które trwa około 6 godzin, napęd wystarcza na pokonanie trasy do 45 kilometrów. Dużą zaletą jest fakt, że system wspomagania nie musi być włączony przez cały czas, a aktywujemy go dedykowanym do tego przyciskiem tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jak to się dzieje, że e priam czuje, z jaką siłą ma hamować, gdy zjeżdżamy stromo w dół lub wciągać wózek, gdy prowadzimy go pod górę? W rączce wózka mamy umieszczone specjalne sensory. One to właśnie odpowiedzialne są, za jakiej rozpoznanie siły należy użyć – gdy jedziemy pod górę, lekko popychamy wózek, a gdy w dół – przytrzymujemy rączkę. Wózek e priam jest na tyle inteligentny, że zrozumie ten sygnał doskonale. System ten ułatwia zatem pchanie wózka dla nas i zapewnia większy komfort dla malucha niezależnie od nawierzchni drogi.

Z wózkiem e priam żadna droga nie jest straszna

Skoro silniki elektryczne montuje się obecnie w hulajnogach czy rowerach, to dlaczego nie odciążyć rodziców i nie zrobić tego w wózkach? Na spacerach z dzieckiem spędzamy setki godzin i wszyscy wiemy, że nierówna powierzchnia lub wzniesienia mogą być nie lada wyzwaniem i czasem trzeba naprawdę sporo siły, by je pokonać. I tu przychodzi nam z pomocą firma Cybex ze swoim wózkiem e priam z napędem elektrycznym.

Artykuł powstał we współpracy z umalucha.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *