Rodzina i dziecko

Wózek z hamulcem elektrycznym – i-stop IBEBE nowy wymiar bezpieczeństwa


Wózki i-top ibebe

Producenci wózków przywiązują wiele uwagi do każdego detalu. Produkt, poza tym, że ma być wygodny dla malucha, zapewniać mu komfort, a w odniesieniu do rodzica ma być łatwy w prowadzeniu, często także posiadający wygodne składanie itp., ma być przede wszystkim bezpieczny. I to nie chodzi tylko o rodzaj zastosowanych materiałów do jego wykończenia, brak małych elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo urwać i połknąć. Bezpieczeństwo to także solidne wykonanie stelaża, mocowanie kół, ale także- hamulec.

i-stop IBEBE rewolucja w systemie hamowania

System i-stop w wózkach IBEBE – sklep umalucha.pl

Hamulec to element niezbędny, który montowany jest właściwie w każdym rodzaju wózka. Jednak z roku na rok można zaobserwować, że producenci starają się poprawić ich jakość, wygodę użytkowania, ponieważ jest to element równie ważny, jak hamulec w samochodzie. Różnica polega tu na zadaniu, gdyż w przypadku wózka ma on na celu zapobiec przypadkowemu przemieszczeniu. Dotychczas stosowane rozwiązania były bardzo proste w obsłudze hamulce, umieszczone np. na stelażu wózka, które wystarczy nacisnąć nogą, aby zablokować koła. Jednak doświadczenie pokazuje, że tego typu rozwiązania bywają zawodne i wymagają od rodzica wyrobienia nawyku wciśnięcia pedału hamulca. Obecnie producenci starają się jeszcze lepiej zabezpieczyć malucha, wykorzystując w tym celu nowoczesne rozwiązania. Wśród nich wskazać można m. in. hamulec elektryczny, zastosowany np. w wózku i-stop IBEBE.

Model i-stop jest wózkiem wielofunkcyjnym. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przypadku niemowlaka, dzięki wygodnej, jak i solidnej gondoli, jak również u starszego dziecka, które może korzystać z wersji spacerowej, dopóki nie przekroczy wagi 15 kg. Tym, co wyróżnia omawiany model na tle produktów konkurencji, jest elektroniczny system hamowania (i-stop Auto-Braking-System). Jest to specyficzne rozwiązanie, którego istotą jest zapobieganie przemieszczania wózka także wówczas, gdy nie zostanie zastosowany hamulec. Wprowadzone przez producenta zabezpieczenie sprawia, że wózek jest obecnie jednym z najnowocześniejszych modeli na rynku. W rączce wózka znajdują się specjalne czujniki. Miejsce ich montażu nie jest przypadkowe, gdy zostały one ulokowane bardzo intuicyjnie. Tam, gdzie trzymana jest rączka, gdy wózek pozostaje w ruchu. Istota działania całego systemu polega na tym, że gdy rączka zostanie puszczona, to czujniki przekażą do kół informację o konieczności uruchomienia blokady, a system i-stop zatrzyma wózek. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest wysoka czułość. Producent wskazuje, że od momentu puszczenia rączki potrzeba zaledwie sekundy, aby unieruchomić wózek.

Regulowany podnóżek w wózkach i-stop IBEBE

Dużą zaletą wózka, szczególnie w wersji spacerowej jest jego niewielka waga oraz możliwość łatwego złożenia. Dodatkowym atutem jest regulowany podnóżek, którego wysokość można dopasować do wzrostu malucha. Na zwiększenie komfortu dziecka mają wpływ również solidne, podwójne amortyzatory, które łagodzą wstrząsy.

Wózek i-stop IBEBE wyjątkowy design

Zaprezentowany model wózka jest bardzo nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Jednak nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że producent wiele uwagi zwrócił w także na estetyczny wygląd produktu. Wielofunkcyjny wózek IBEBE i-stop prezentuje się rewelacyjnie. Klasyczne kolory w połączeniu z nowoczesnym wyglądem, a do tego wygoda i funkcjonalność to tylko niektóre z jego atutów.

Artykuł powstał we współpracy z umalucha.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *