Dom i Ogród

Z jakiego materiału powinna być taśma ogrodzeniowa?


Taśma ogrodzeniowa niewątpliwie jest wielofunkcyjna. Ma szerokie spektrum zastosowania. Za jej pomocą można maskować płoty czy balustrady i w ten sposób zyskać nie tylko ochronę przed wiatrem, ale też można uzyskać prywatność. To szczególnie ważne, gdy mieszkacie w terenie gęsto zaludnionym. Taśma ogrodzeniowa zapewnia też świetną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. 

Poza walorami praktycznymi jest też bardzo stylowa i zachwyca swoją estetyką. Niewątpliwie jest ciekawą ozdobą posesji. Do wyboru są taśmy o różnej grubości, strukturze, czy też w różnych kolorach. Można zdecydować się na klasyczne odcienie takie jak antracyt, czy taśmy w kolorze szarym, ale można postawić na mniej popularne kolory takie jak zielony czy brązowy. Aby taśma służyła przez długi czas, najlepiej wybrać taką o grubości wynoszącej minimum 1,2 mm. W ten sposób rzeczywiście zyskacie produkt niezwykle trwały. 

Taśma ogrodzeniowa – funkcjonalne rozwiązanie dla wymagających

Taśma ogrodzeniowa może być wykonana np. z technorattanu albo polipropylenu. Trzeba przyznać, że jedno i drugie rozwiązanie zapewnia trwałość i dużą odporność. Do tego sam montaż nie nastręcza problemów i można wykonać go samodzielnie. Można postawić choćby na montaż etapowy, gdzie pasy taśmy docinane są do każdego przęsła. 

Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku standardowych ogrodzeń schodkowych bądź balustrad. Można postawić na rozwiązanie bardziej ekonomiczne, a więc montaż poziomy ciągły. W tym przypadku taśma przechodzi przez słupki ogrodzeniowe, jednocześnie osłania szczelnie całość płotu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń: https://tanidrut.com/pl/.     

Fot. Tanidrut 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
58 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *