Rodzina i dziecko

Zabawki drewniane – dlaczego są lepsze od plastikowych?


Drewniana zabawka

Ogromny wybór zabawek sprawia, że trudno znaleźć taką, która najbardziej ucieszy nasze dziecko. Czasami nowinki technologiczne i trendy branży dziecięcej przysłaniają nam najważniejsze cechy, jakie powinny posiadać zabawki, które wybieramy dla naszych pociech. Czy zabawki te są bezpieczne dla dzieci? Czy są wytrzymałe i przede wszystkim czy dzieciom nie nudzą się po pierwszej zabawie?

Kultowe drewniane zabawki: konik na biegunach i drewniane klocki

Część rodziców coraz chętniej sięga po zabawki, którymi sami bawili się w dzieciństwie. Mimo szybkiego postępu i wszechobecnych zabawek elektronicznych, kultowe zabawki dają dużo frajdy również naszym pociechom. Sami w młodzieńczych latach marzyliśmy o koniku na biegunach. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele wariantów tej zabawki – od tradycyjnego konia po motocykle na biegunach.

Drewniane klocki były jedną z najpopularniejszych zabawek w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. I chociaż dość skutecznie zaczęły wypierać je plastikowe zabawki, w dalszym ciągu te wykonane z drewna znajdziemy w wielu sklepach i w wielu domach. Mimo dużej popularności całych zestawów Lego, drewniane klocki nigdy nie wyszły ze sprzedaży. Od kilku lat, wraz ze wzrostem zainteresowania ekologicznymi akcesoriami i zabawkami dla dzieci, drewniane klocki zaczęły zyskiwać nowych fanów. Edukacyjny walor większości kompletów klocków z drewna sprawia, że po ten rodzaj zabawek sięgamy coraz częściej – ku uciesze naszych dzieci, które chętnie budują najróżniejsze konstrukcje, tory przeszkód czy wysokie wieżę.

Drewniany domek dla lalek Oribel – zabawka, która rozwija wyobraźnię

Drewniany domek

Która dziewczynka nie lubi bawić się w dom? Wystarczy ulubiona lalka i domek, by zabawa pochłonęła nasze córki na długi czas. Również i w tym przypadku możemy sięgnąć po drewnianą wersję kultowej zabawki. Drewniany domek dla lalek Oribel jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy szukają najlepszych zabawek dla swoich dzieci. Dwupiętrowy domek podzielony jest na kilka stref – w każdej z nich można urządzić osobne pomieszczenie, a przestrzeni do zabawy wystarczy dla całego rodzeństwa.

Drewniane zabawki są lepsze od plastikowych?

Producenci drewnianych zabawek podkreślają zalety swoich produktów. Wspominają przede wszystkim o stosowaniu bezpiecznych materiałów – oprócz samego drewna, wykorzystywane są także farby czy magnetyczne elementy, wszystkie z odpowiednimi atestami. Zabawki z drewna rzadziej zawierają małe elementy, mogą więc bawić się nimi młodsze dzieci. Rodzice cenią też większą wytrzymałość drewnianych zabawek. W przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników rzadko ulegają zniszczeniu.

Nie sposób pominąć ekologicznego wymiaru drewnianych zabawek. Ich produkcja i utylizacja jest nieporównywalnie mniej szkodliwa dla środowiska. Do kultowych drewnianych zaliczamy także kolejki, riki-tiki, domino, puzzle czy różnego rodzaju nawlekanki. Zabawa nimi usprawnia motorykę małą i dużą, inne logicznego myślenia, a jeszcze inne pomagają w nauce czytania i pisania. Wybierając zabawki dla swoich pociech, warto więc sięgać po te wykonane z drewna.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *