Dom i Ogród

Zalety bramy panelowej


Brama panelowa to jedna z lepszych opcji na rynku jeśli rozpatrywać rodzaje bram. Ma szereg zalet, a przede wszystkim jest stosunkowo tania, a przy tym bardzo odporna. Czym charakteryzuje się brama panelowa?

Brama panelowa – co to jest i jak działa?

Brama panelowa to uzupełnienie panelowego ogrodzenia, a spotykana jest coraz częściej. Składa się z ramy i wypełnień w postaci paneli 2D o różnych grubościach drutu. To alternatywa dla kutych i zdobionych bram, które są o wiele droższe, a czas ich przygotowania również jest znacznie dłuższy niż w przypadku bramy panelowej. Jednocześnie brama panelowa jest trwała, więc to kompromis, między wytrzymałością a estetyką. 

Brama panelowa może być otwierana manualnie lub automatycznie. To znacznie ułatwia korzystanie z niej. Są też takie bramy, które są zintegrowane z furtką panelową. W związku ze sposobem otwarcia bram panelowych, można je podzielić na:

  • bramę przesuwną – porusza się wzdłuż linii ogrodzenia
  • bramę dwuskrzydłową – otwierana na dwie strony do środka posesji lub na zewnątrz.

Zalety bramy panelowej

Bramy panelowe mają zalety, które sprawiają, że produkt cieszy się taką popularnością. Wśród najważniejszych zalet warto wymienić:

  • trwałość
  • wysoką jakość wykonania
  • estetykę – różne opcje wyglądu
  • funkcjonalność – różne opcje obsługi
  • dobry stosunek ceny do jakości
  • szybkość realizacji i montażu.

Jaką bramę panelową wybrać?

Wybierając bramę panelową, trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana. To zapewni trwałość i odporność na lata. Oprócz tego należy sprawdzić sposób otwierania bramy i to, czy na działce dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Ponad wszystko ważne, żeby brama pasowała stylistycznie do budynku oraz całości ogrodzenia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
5 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *