Różne

Zastosowanie folii termotransferowych


Z całą pewnością można powiedzieć, że odpowiednie wyposażenie przedsiębiorstwa w artykuły biurowe to klucz do sukcesu. W większości przypadków sprawne prowadzenie działalności nie byłoby możliwe bez wykorzystania taśm termotransferowych. Jakie materiały eksploatacyjne do drukarek termotransferowych wykorzystać i czy są one w ogóle potrzebne? Na te i inne pytania postaramy się dopowiedzieć. 

  • Czym są taśmy termotransferowe? 
  • Taśmy żywicze i woskowo — żywicze
  • Jaki sprzęt wybrać do druku?

Czym są taśmy termotransferowe? 

Taśmy termotransferowe to nic innego jak specjalne zwoje taśmy, której celem jest zabarwienie druku. Najczęściej wykorzystywane są do odbijania widocznych znaczeń na metkach, czy paragonach. Taśma termotransferowa najlepiej sprawdza się w połączeniu z różnej grubości papierem oraz produktami kanonowymi. 

Na rynku z powodzeniem można znaleźć różne rodzaje taśm, co pozwala w pełni dopasować je do potrzeb działalności oraz jej wydajności. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej listy taśm na stronie: https://sklep.lagraf.com.pl/. W większości przypadków taśmy termotransferowe wykonane są ze specjalnego wosku, który pod wpływem ciepła pozostaje na przygotowanym papierze. Chociaż sama taśma daje natychmiastowy efekt druku, ma on również swoje wady. Przede wszystkim nie jest odporny na działanie wilgoci, czy ścieranie. To właśnie dlatego tak często można zaobserwować efekt ścierania np. na paragonach fiskalnych. 

Taśmy żywicze i woskowo — żywicze

 Wśród poszczególnych propozycji taśm można również wyróżnić taśmy żywicze. Mają one wszechstronne zastosowanie, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać w przemyśle medycznym, samochodowym, jak i do tworzenia etykiet chemicznych. Co więcej, w przeciwieństwie do taśm woskowych, są odporne na ścieranie i działanie różnego rodzaju preparatów. 

Wybrane taśmy zostały wzbogacone żywicą, co pozwala zachować jego trwałość, oraz nadać estetyczny wygląd druku. Najczęściej wykorzystywany jest do drukowania etykiet, zawieszek bądź printów na foliowych opakowaniach. 

Jaki sprzęt wybrać do druku?

Decydując się na wykorzystanie folii termotransferowych w swoim przedsiębiorstwie warto postawić na wydajny sprzęt, który zoptymalizuje pracę. Dla osób, które cenią sobie szybkość i precyzję, doskonałym wyborem będzie Drukarka Godex G500. Jej zaletą jest nie tylko niewielki rozmiar, ale również możliwość bezpośredniego podpięcia USB z przygotowanym projektem. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem i wybrania sprawdzonych rozwiązań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *