Biznes

Jak zminimalizować koszty pakowania w firmie? Mamy rozwiązania


Efektywne pakowanie to podstawa funkcjonowania każdej firmy wysyłkowej. Ogranicza to ilość uszkodzeń w transporcie i zwrotów towarów z powodu nieprawidłowej ochrony. Niestety, wiele osób uważa, że odpowiednie pakowanie oznacza konieczność zużycia tony wypełniacza. To nieprawda! Jak dobrze zabezpieczyć przesyłkę, minimalizując przy tym koszty pakowania?

Papier do wypełniania paczek

Przede wszystkim od samego początku ważne jest, by wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki. Z automatu wiele firm sięga po sztuczne materiały, jak folia bąbelkowa czy folia stretch. Choć często są skuteczne, są nieekologiczne i wiążą się z większymi kosztami dla przedsiębiorstwa. Co istotne, ze względu na nowe regulacje Unii Europejskiej dotyczące opakowań, takie materiały wkrótce nie będą możliwe do wykorzystywania.  Podstawą prawną tych zmian są przepisy wynikające z tzw. Pakietu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 roku w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko, znanej jako Single-Use Plastics Directive (SUP Directive). Dlatego warto już dziś przygotować się na zmiany, które wejdą wraz z wprowadzeniem w życie zapisów PPWR

Papier do wypełniania paczek jest nie tylko ekologiczny, ale przede wszystkim niezwykle skuteczny. Odpowiednio wykorzystany świetnie zabezpiecza wnętrze paczki, jest doskonałym izolatorem przed czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie nadaje się do ponownego wykorzystania i jest całkowicie biodegradowalny. Papier Geami, o strukturze plastra miodu jest w stanie zapewnić lepszy poziom zabezpieczenia delikatnych przedmiotów niż sztuczna folia bąbelkowa.

Pakowanie termiczne 

Istnieją również papierowe wypełniacze do przesyłek wymagających ochrony termicznej, takie jak papierowa wyściółki i wkłady chłodzące do paczek. Są one całkowicie ekologiczne, a jednocześnie ulegają zamarznięciu nawet do 70 procent szybciej niż konwencjonalne, wkłady chłodzące ze sztucznych materiałów. Pozwala to ograniczyć czas, co przekłada się na realne oszczędności.

Automatyzacja procesów pakowania

Minimalizacja kosztów pakowania to przede wszystkim zmniejszenie ilości użytych materiałów do przygotowania przedmiotów do wysyłki. Nieumiejętne techniki pakowania przekładają się na większe zużycie papieru, co z kolei potęguje kolejne koszty. Automatyzacja pakowania pozwala ograniczyć nadmierne wykorzystywanie materiałów, a także zmniejszyć zaangażowanie pracowników w całe przedsięwzięcie, pozwalając na oddelegowanie ich do bardziej wymagających zadań. Zwiększa to znacznie wydajność pracy i usprawnia proces. Proces automatyzacji można przeprowadzić zarówno w dużej firmie, gdzie każdego dnia wysyła się kilka tysięcy przesyłek, jak i w małych przedsiębiorstwach, w których ilości sięgają zaledwie kilkunastu czy kilkudziesięciu.

Minimalizacja kosztów pakowania w firmie to połączenie ekologicznych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Wykorzystanie papierowych wypełniaczy pozwala na skuteczną ochronę przesyłek przy jednoczesnym spełnianiu wymogów środowiskowych. Automatyzacja procesów pakowania redukuje marnotrawstwo materiałów i zwiększa wydajność pracy, co przekłada się na realne oszczędności. Inwestując w efektywne i ekologiczne rozwiązania, firmy mogą obniżyć koszty, podnieść jakość obsługi i przygotować się na przyszłe regulacje dotyczące opakowań.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *