Turystyka

Bus na wynajem – na co zwrócić uwagę?


Czym się kierować wynajmując busa, by móc liczyć na najwyższą jakość usług?

Kiedy warto wynająć busa?

Szukasz transportu dla kilkunastu osób? Szykuje się impreza za miastem, wyjazd rodzinny, firmowy, mecz czy inne wydarzenie kulturalne i musisz zorganizować pojazd, który wszystkich zabierze?  To znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie, niż gdyby każdy miał jechać swoim samochodem. Wspólna podróż będzie mniej kosztowna, a przy tym zapewni szansę na integrację i ewentualnie profesjonalnego kierowcę, który zadba o bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli zdecydujecie się na samodzielne prowadzenie busa, możecie zmieniać się za kierownicą i przyspieszyć czas dotarcia na miejsce, bez konieczności robienia dłuższych przerw.

Zaznaczmy przy tym, że podróż busem jest dziś bezpieczniejsza, niż komunikacją publiczną. Jeśli wyjeżdżacie na wakacje większą paczką, zamówcie transport tylko dla waszej grupy. Zminimalizujecie tym sposobem ryzyko kontaktu z pasażerem zakażonym COVID oraz kwarantanny nałożonej przez sanepid.

Czym się kierować wybierając busa na wynajem?

Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę frazę przewóz osób Zielona Góra, wyświetli się mnóstwo ofert. Aby jednak wyjazd był bezpieczny, a podróż przebiegła w komfortowych warunkach, warto przed zawarciem umowy zweryfikować firmę.

Sprawdź ofertę przewoźnika, szczególnie jeśli planujesz dalszą podróż, w tym zagraniczną. Ustal model pojazdu, który zostanie wam wynajęty i ewentualnie jego wyposażenie. Wybierając ofertę SKM autoBUS, możecie liczyć na klimatyzację, DVD, lodówkę, a także dodatkowy schowek na bagaże. Dodatkowo komfortowy Ford Transit posiada udokumentowaną emisję spalin Euro 6.

Ogromnie ważny jest stan techniczny busa oraz profesjonalizm kierowcy. Masz prawo poprosić o dokumenty potwierdzające obie kwestie. Zwróć uwagę na jakość ogumienia i czy jego rodzaj jest adekwatny do pory roku.

Wynajmując busa, szczególnie bez kierowcy, możesz również wziąć pod uwagę takie udogodnienia, jak odtwarzacz muzyki z systemem bluetooth lub wejściem USB, podłokietniki, tempomat, foteliki samochodowe w przypadku podróży z dziećmi, przyciemniane szyby itp. Dowiedz się także, jaki jest rozstaw foteli pasażerów oraz ładowność pojazdu. To bardzo ważne w przypadku dłuższego wyjazdu, byście nie przesadzili z ilością bagażu, szczególnie wracając z zakupionymi w podróży pamiątkami.

Przy samodzielnym prowadzeniu busa na wynajem, koniecznie sprawdź przed wyjazdem rodzaj i zakres ubezpieczenia. Może się w nim zawierać pomoc drogowa, auto zastępcze, holowanie pojazdu na warsztat lub do punktu wskazanego przez kierowcę, awaryjne uruchamianie pojazdu itp. Przed wyjechaniem w trasę, skontroluj poziom ciśnienia w oponach. Dobra wypożyczalnia zwykle dba o takie drobiazgi, jednak przezorności nigdy za wiele.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SKM ZASTAL.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *