Moda i Uroda

Chcesz usunąć tatuaż? To warto wiedzieć!


Na laserowe usuwanie tatuaż zgłaszają się osoby, które uznały, że popełniły błąd w młodości i teraz chcą się pozbyć nieatrakcyjnej ozdoby skóry. Innymi kieruje chęć zmiany tatuażu na nowy. W obydwu przypadkach sposób usuwania tatuażu jest taki sam. Narzędziem, którego używa się do tego typu zabiegu jest laser, który działa na zasadzie technologii laserowej i kalibrowanego światła pulsacyjnego.

Do usuwania tatuażu używa się kilku rodzajów laserów, które różnią się długością emitowanej fali. Jeśli malunek na skórze ma być usunięty jak najpełniej, laser powinien być dopasowany do koloru pigmentu. Jeśli uda się dobrać urządzenie do barwników tatuażu, wtedy można liczyć na najlepsze efekty. O pełnej satysfakcji zabiegu decyduje nie tylko fach i wiedza pracownika medycyny estetycznej, ale też rodzaj tatuażu, miejsce wykonania i aplikowane wcześniej w głąb skóry kolory.

Laserowe usuwanie tatuażu – jak to wygląda?

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera nie zakończy si na jednej wizycie. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo dopiero po kilku sesjach można osiągnąć wymarzony cel. Podczas zabiegu możesz odczuwać ból, dlatego przyjmuje się znieczulenie miejscowe.

Jak następuje usuwanie barwnika z głębokich warstw skóry?

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Wiązka lasera uderza w powierzchnię skóry, co prowadzi do niewielkiego uszkodzenia naskórka. Wraz z każdą kolejną wizytą kolory malunku bledną i dochodzi do ich rozmycia. W zależności od obszaru skóry pokrytego barwnikiem takich zabiegów może być 3, a nawet ponad 10. Konieczne jest zachowanie odstępu między wizytami ok. 3-4 tygodni.

Jak się przygotować do zabiegu?

Tak jak do każdego zabiegu ingerującego w powłoki skórne należy odpowiednio się przygotować. Na pewno nie można przebywać długo na słońcu. Nie powinno się też przyjmować preparatów z witaminą A oraz z nagietkiem i dziurawcem. Te dwie rośliny lecznicze zwiększają wrażliwość na światło, dlatego zabieg laserem mógłby spowodować skutki uboczne. Oprócz tego skóra powinna być dobrze oczyszczona i osuszona.

Usuwanie tatuażu tylko u profesjonalisty

Usuwanie tatuażu wymaga precyzji i dużej wiedzy, dlatego zabieg powinien wykonywać tylko profesjonalista. Liczy się też wysokiej klasy sprzęt np. Laser X Lase, za którego pomocą można bezpiecznie i dosyć szybko pozbyć się tatuażu.? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę wraz z konkretnym miastem np. „usuwanie tatuażu Bielsko”, aby wyszukać odpowiednie dla siebie miejsce. Pomocna w wyborze gabinetu medycyny estetycznej okaże się na pewno bogata w treści ofertowe strona internetowa gabinetu. 

Sprawdź dokładnie zakres usług, zaplecze technologiczne gabinetu i w razie potrzeby zadaj kilka pytań. Tylko zabiegi w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej będą w pełni satysfakcjonujące i przyniosą najlepsze efekty.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Jolanta Jakubowska- jolantajakubowska.pl 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
135 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *