Dom i Ogród

Co zrobić po pojawieniu się wilgoci na ścianach?


Pojawienie się wilgoci na ścianach jest oznaką zbyt dużego poziomu wilgotności we wnętrzu bądź też pierwszym sygnałem wystąpienia awarii instalacji wodociągowej. Zawilgocone ściany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale przede wszystkim są groźne dla zdrowia mieszkańców. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się wilgoci ze ścian. W takiej sytuacji konieczne jest nie tylko osuszenie lokalu, ale przede wszystkim wykrycie miejsca przecieków wody. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wykrywanie przyczyny wilgoci na ścianie – co warto wiedzieć?

Wilgoć na ścianach może pojawić się z różnych powodów. Jedną z przyczyn może być podciąganie wody z gruntu w górę ścian budynku. W materiałach budowlanych występują mikrokanaliki, którymi woda jest transportowana w mury. Działająca siła przyciągania pomiędzy wodą a ściankami kanalików sprawia, że woda wędruje w górę ścian. Chcąc uniknąć tego problemu konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji pionowej i poziomej, która uniemożliwi transport wilgoci.

Przyczyną wystąpienia wilgoci na ścianach może być również awaria instalacji wodociągowej bądź grzewczej. Chcąc pozbyć się wilgoci należy w pierwszej kolejności zlokalizować wyciek wody i usunąć awarię i dopiero wówczas przystąpić do osuszania mieszkań.

Częstym powodem występowania wilgoci są również zjawiska atmosferyczne – silne ulewy doprowadzające do powodzi i zalania mieszkań czy domów również skutkują występowaniem pleśni i grzybów na ścianie.

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian?

W przypadku występowania wilgoci na ścianach z pomocą przychodzą osuszacze powietrza. Doprowadzają one do skraplania wilgotności znajdującej się w powietrzu, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia wilgotności w pomieszczeniu. Osuszanie lokalu można przeprowadzić szybko i skutecznie, pod warunkiem dopasowania odpowiedniego osuszacza powietrza. Kluczowe jest właściwe dopasowanie modelu pod względem wydajności urządzenia, tj. ilości wody, jaką można odprowadzić w ciągu doby. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych firm, które dysponują profesjonalnym sprzętem, ale też prace są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Poza tradycyjnymi osuszaczami wykorzystują one również osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne, ale też panele Infrared oraz skuteczne dmuchawy. Co ważne – firmy te wykorzystują sprzęt do kontrolowania poziomu wilgotności, dzięki czemu dokładnie monitorują przebieg procesu i wprowadzają ewentualne zmiany w postępowaniu.

Osuszanie mieszkań w Warszawie to usługa, pozwalająca nie tylko pozbyć się wilgoci ze ścian, ale w połączeniu z szukaniem wycieków w Warszawie sposób na całkowite pozbycie się problemu. Ustalenie przyczyny wystąpienia wycieku wody i dokładne usunięcie problemu sprawiają, że po osuszeniu lokalu i przeprowadzeniu remontu, problem nie powróci.

W przypadku wystąpienia takiej sytuacji zdecydowanie należy zrezygnować z prowadzenia samodzielnych działań. Mogą one nie tylko przynieść chwilową pomoc, ale w najgorszej sytuacji negatywnie wpłynąć na stan ścian. Wybierając profesjonalnych fachowców masz pewność, że indywidualnie dopasowują oni proces postępowania do sytuacji i pozwolą raz a skutecznie pozbyć się problemu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *