Dbanie o zwierzaka

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Malinka
Posty: 211
Rejestracja: 22 sie 2019, 13:07

Dbanie o zwierzaka

Post autor: Malinka »

Nie wiem, czy to aż taki trudny wybór. Bez względu na to jakie były by to zwierzaki, trzeba o nie odpowiednio dbać i je pielęgnować. Dlatego warto stosować takie preparaty https://zdrowyfutrzak.pl/pl/pasozyty/ , dzieki temu nasz piesek czy kotek bedzie zadbany.
Awatar użytkownika
Szymek
Posty: 108
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:45

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: Szymek »

Pasożyty, nawet maleńkie pchły są dla zdrowia zwierząt groźne, a więc stosowanie preparatów przeciw nim jest istotnym elementem dbania o zwierzaka. Istotnym ale nie jedynym, bo aby nasz pupil miał ładną sierść i dobrą kondycję trzeba też odpowiednio go żywić, zaś żeby był naprawdę szczęśliwy (przy czym my także) bardzo ważna jest tresura, nauka odpowiednich zachowań. Wiem coś o tym, bo w ubiegłym roku przygarnąłem szczeniaka. Największy kłopot był z tym, że psiak notorycznie załatwiał się w domu, choć do ogródka miał swobodny dostęp. Wykazałem jednak cierpliwością ,obyło się bez nerwowego karcenia psiaka, bez krzyków . Zastosowałem się do porad zawartych tutaj: https://johndog.pl/blog/zyciezpsem/jak- ... ia-w-domu/ a także bacznie obserwowałem Kajtka- gdy szukał ustronnego kącika w domu lub kręcił się nerwowo wynosiłem go na podwórko i czekałem aż tam zrobi siku.
Co do karmienia- od początku starałem się kupować jedzenie zawierające sporą zawartość mięsa, zaś jako środek przeciw pchłom wybrałem preparat w sprayu, którym można spryskać zarówno sierść jak i legowisko.
Awatar użytkownika
alimilo
Posty: 62
Rejestracja: 20 sty 2020, 19:56

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: alimilo »

A jaka diete wybraliscie dla waszego psa? My dlugo mielismy problem z karma, wreszcie znajoma polecila nam psibufet.pl - wybralismy pakiet mix na probe ( ktory zapewnia 60% wyzywienia dla psiaka) i naprawde super sie to sprawdza. czuc, ze posilki sa naturalne i pelne witamin :) czlowiekowi az slinka cieknie na zapach :D
Awatar użytkownika
bessie.smith
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2020, 11:09
Lokalizacja: Kozy

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: bessie.smith »

Pielęgnacja psa nie jest droga, a warto dbać o członka swojej rodziny.
Awatar użytkownika
beier.justine
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2020, 15:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: beier.justine »

W kwestii wyboru karmy, trzeba sprawdzać składy, aby karma była jakościowa.
Awatar użytkownika
steffi
Posty: 249
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: steffi »

Dobra karma to oczywiście podstawa! Powinniście przede wszystkim na to postawić. Sprawdźcie sobie tu może stronkę https://narffood.pl i ich propozycje bardzo zdrowych karm - Barf.
Awatar użytkownika
maximillia36
Posty: 6
Rejestracja: 09 wrz 2020, 12:37
Lokalizacja: Łask

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: maximillia36 »

Po czym poznać dobrego weterynarza?
Awatar użytkownika
anderson.amira
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2020, 15:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: anderson.amira »

Posiadanie zwierzaka jest odpowiedzialnością, trzeba umieć o niego odpowiednio zadbać.
Awatar użytkownika
heaney.reta
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: heaney.reta »

Trzeba też szukać jakościowych, sprawdzonych karm, które będą mieć dobry skład.

epilepsja
jemiolka

Re: Dbanie o zwierzaka

Post autor: jemiolka »

DBanie o zwierzaka, to tez zabezpieczanie go przed roznumi niebiezpieczenstwami, takimi jak choroby odkleszczowe, warto zamowic i stosowac preparat fiprex duo
ODPOWIEDZ