Kawa jak z kawiarni

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
majka84
Posty: 40
Rejestracja: 01 sie 2020, 17:59

Kawa jak z kawiarni

Post autor: majka84 »

Nie stać mnie na drogi ekspres do kawy, a lubię pyszna aromatyczna kawę. Słyszałam dobre opinie o Aeropresie i kawiarkach? Miał je ktoś, możecie coś polecić? chyba że coś innego lepszego?
Awatar użytkownika
nabila
Posty: 136
Rejestracja: 05 mar 2020, 11:49

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: nabila »

Niektórzy tylko tak kawę parzą :)
Awatar użytkownika
prosacco.edna
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: prosacco.edna »

Najlepiej jest zakupić kawiarkę, to nie jest nic drogiego, tak samo jak ręczny spieniacz mleka.
Awatar użytkownika
majka84
Posty: 40
Rejestracja: 01 sie 2020, 17:59

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: majka84 »

A na co zwracać uwagę wybierając kawiarkę? Rozrzut cenowy jest dość duży...
Awatar użytkownika
Izak
Posty: 90
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:44

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Izak »

Kawiarka to bardzo dobry pomysł, jeśli lubisz mocne espresso :) Kawa porównywalna do tej z dobrego ekspresu.
Awatar użytkownika
Wandzia
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2020, 14:57

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Wandzia »

majka84 pisze: ↑03 sie 2020, 18:39 A na co zwracać uwagę wybierając kawiarkę? Rozrzut cenowy jest dość duży...
Mam kawiarkę elektryczną Ariete- szybciej i wygodniej robi się kawe niż w tradycyjnej kawiarce a wychodzi tak samo dobra, jak z we Włoszech :)
Awatar użytkownika
InternetowaPola
Posty: 9
Rejestracja: 06 lip 2020, 22:01

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: InternetowaPola »

nabila pisze: ↑03 sie 2020, 7:40 Niektórzy tylko tak kawę parzą :)
No ja na przykład pijam tylko z ekspresu i nawet jak jestem u kogoś. Albo taka kawa, albo żadna. Nawet mama ostatnio dała mi nowy ekspres bo mój stary już coś się psuł. Nie wiem teraz gdzie dostanę kapsułki lavazza a modo mio bo w sklepie u nas kupowałam inne do tego starego urządzania. Mogłabym nawet gdzieś zamówić ale raczej w sprawdzonym sklepie internetowym. Gdzie taki znajdę ?
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: malyswiat5 »

Zakup odpowiedniej kawy to przede wszystkim dobry wybór na przyszłość. To co jest szczególnie wartościowe i znaczące to fakt, że warto na odpowiedni napar wydać nieco więcej, aby cieszyć się jego aromatem zdecydowanie bardziej. Zajrzyj więc na http://www.kaweo.pl/pl/p/Dallmayr-Prodo ... na-500g/84 i poznaj Dallmayr Prodomo. To kawa bogata, wyjątkowa i niezwykle doceniana, więc warto ją poznać.
Awatar użytkownika
majka84
Posty: 40
Rejestracja: 01 sie 2020, 17:59

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: majka84 »

Wandzia pisze: ↑07 sie 2020, 19:41
majka84 pisze: ↑03 sie 2020, 18:39 A na co zwracać uwagę wybierając kawiarkę? Rozrzut cenowy jest dość duży...
Mam kawiarkę elektryczną Ariete- szybciej i wygodniej robi się kawe niż w tradycyjnej kawiarce a wychodzi tak samo dobra, jak z we Włoszech :)
Fajne opcja z tą elektryczną kawiarką, a na dodatek w dobrej cenie, budżetu mi nie zrujnuje ;)

A macie może jakieś inne sprawdzone sprzęty kuchenne, takie do codziennego stosowania :?: Do przygotowywania posiłków na codzień? Myślałam o jakimś grillu elektrycznym lub o wolnowarze, słyszałam że super się sprawdza w gotowaniu? Ktoś coś :?: :?:
Awatar użytkownika
Wandzia
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2020, 14:57

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Wandzia »

Mam grilla elektrycznego breville. Sprawdza się, często używamy. Można w nim podgrilować parówki i zrobić hotdogi - ulubiony obiad moich dzieci :P ale też często wrzucam mięso i mąż ma konkretny obiad. I jakieś krokiety jak kupię gotowe to można podgrzac. nawet tosty w nim robimy i nie mamy tostera :)
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Dziewczyna »

Do przygotowania kawy jak z kawiarni potrzebny będzie dobry ekspres do kawy i dobrej jakości kawa. Ja zamawiam zawsze taką kawę ziarnistą w sklepie internetowym https://www.swiatekspresow.pl/kawa-ziarnista/. Jest naprawdę pyszna, a wcale dużo nie kosztuje, więc polecam każdemu ;)
Awatar użytkownika
CieKawy
Posty: 127
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:12

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: CieKawy »

Takze istnieja inne marki ekspresow, oprocz tych sprzedawanych w marketach czy sklepach z AGD. Np SAECO. Znacie? Jezeli nie - to spojrzcie np tutaj: http://ekspresypolska.pl/11-ekspresy-do-kawy-saeco - jak widac profesjonalne - zarowno do uzytku domowego jak i firmowego/biurowego czy nawet do kawiarni. Rozne modele posiadajace rozne opcje - mozna wybrac taki, ktory bedzie spelniac wszystkie nasze wymagania:)
Awatar użytkownika
radzio
Posty: 118
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:20

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: radzio »

Ja tam uważam, że kawiarnia to kawiarnia i nie można sobie tak dobrej kawy sparzyć w domu. W ogóle dobrze pod tym względem wypada wrocław kawiarnia BlackBeard jest świetna. Można się tam jednocześnie obciąć, a raczej wystylizować fryzurę i napić dobrego piwa. To takie typowo męskie miejsce, bardzo lubiane w najbliższym otoczeniu.
Awatar użytkownika
Sarina
Posty: 317
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:26

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Sarina »

szczegolnie lubie taką na mleku - a odkad mam porzadny ekspres u siebie w domu jak i w mojej malej gastronomii to czuje sie jak w niebie :) Takie ekspresy przy regularnej kontroli moga posluzyc bardzo wiele lat - a kawę parzyć będą tak samo aromatyczną od poczatku do konca, wiec polecam wybrac wlasciwy serwis https://ekspresowy-serwis.pl/
Awatar użytkownika
rysia
Posty: 139
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:05

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: rysia »

Oj to chyba marzenie każdego kawosza . Móc się napić prawdziwej bardzo dobrej kawy we własnym domu . A wiecie, że to jest możliwe? Bo dzięki temu że znalazłam ten sklep z kawami https://blueberryroasters.pl/pl/menu/na ... i-151.html możemy napić się niezwykle aromatycznej i wyjątkowej kawy we własnym domu. Także my już swój rodzaj kawy znaleźliśmy

jonizator powietrza termoemisyjny
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 258
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:04

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Andrzej1 »

Faktycznie, to może być dla Was zdecydowanie lepszym wyborem. Trzeba tylko dobrze zastanowić się nad tym, jakie produkty zakupicie dla siebie do domu czy firmy. Ja ostatnio sprawdzałem specjalne ziarna z https://allegro.pl/produkt/kawa-ziarnis ... d177f68fb3 i przyznaję, że to dobry wybór. Jeśli lubicie smaczne napoje, to koniecznie pomyślcie nad tym, by je wypróbować. Grunt to znaleźć taką kawę, która najbardziej będzie pasowała Wam pod kątem smaku i aromatu.
Marta

Re: Kawa jak z kawiarni

Post autor: Marta »

Aeropress to całkiem fajne urządzenie jeśli chodzi o przyrządzanie kawy. Mam go w domu i przyznam, że kawa jest naprawdę smaczna. Plusem jest oczywiście cena, ale także lekkość i kompaktowość.
ODPOWIEDZ