Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Walentyna
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:42

Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: Walentyna »

Ktoś z was miał z nimi jakąś styczność?
Jakie czynniki najczęściej wywołują choroby skóry dłoni?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... -skory-rak widziałam ciekawą stronkę, gdzie piszą o tym coś więcej.
Jest tam trochę rzetelnych wskazówek.
Gdzie jeszcze można dowiedzieć się czegoś na ten temat?
Awatar użytkownika
PannAnna
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2020, 10:52

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: PannAnna »

Chorób powiązanych z dłońmi może być całe mnóstwo. Mogą być Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i te powstałe na skutek urazów np. zbliznowacenia. Do tych niewidocznych na pierwszy rzut oka zaliczyć możemy RZS a z tych widocznych łuszczycę. To co łagodzi objawy i nadkażenia dłoni podczas choroby to utrzymanie ich w czystości. Chodzi o odpowiednią dezynfekcję aby zapobiegać nadkażeniom. Świetnie się tu sprawdza np. http://21035https//octenicare.pl/ jako kremy antybakteryjne. To baza dla innych kosmetyków i leków. Leczenie dłoni zakażonych bakteryjnie czy grzybiczo nie rokuje najlepiej. Warto zadbać o podstawy.
Awatar użytkownika
kumpel
Posty: 46
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:40

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: kumpel »

Na choroby skóry dłoni najlepszy będzie dermatolog. Teraz tych chorób jest tyle, że naprawdę najlepiej jak zdiagnozuje je specjalista. Zwłaszcza osoby starsze mają różne zmiany, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia. U mojego seniora od jakiegoś czasu pojawia się straszna agresja i szukałem informacji w tym temacie, które znalazłem na http://europraca.com.pl/agresja-u-podop ... ia-radzic/ . Można też poszukać czegoś o chorobach skóry, jednak osobiście nie radzę leczenia na własną rękę.
Awatar użytkownika
Kolla
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:55

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: Kolla »

Problemy skórne to zmora dla wielu młodych i starszych osób. Kiedyś miałam kłopoty natury trądzikowej, a dzisiaj moja skóra stała się przesuszona i pękająca. Koleżanka poleciła mi dobrego dermatologa w przychodni https://www.dermaderm.pl/ i okazało się, że trzeba było wykonać szereg badań. Po nich okazało się, że mam alergię i niedobór witamin. Po uregulowaniu wszystkiego problem ustąpił.
pitają

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: pitają »

Kliknij w tę witrynę aby poszerzyć wiedzę na ten temat https://www.drchodorowski.pl/botoks-lublin/
uluś

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: uluś »

A może jest to egzem? Jeśli taki stan będzie się utrzymywał, to na pewno warto udać się do specjalisty, aby postawił odpowiednią diagnozę. Poza tym możecie sobie zerknąć tutaj https://www.febumed.com.pl/Czy-egzema-j ... 27934.html . Można się tam bowiem dowiedzieć między innymi czy egzema jest zaraźliwa. Jest tam również sporo innych praktycznych informacji i porad.
Awatar użytkownika
elmo
Posty: 235
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:28

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: elmo »

Tak jak z innymi chorobami jakie nas dopadają, tak samo choroby skóry mogą mieć różne podłoże. Najważniejsze to żeby znaleźć przyczynę i podjąć skuteczne leczenie. Dobrze żeby taki stan zapalny na skórze najlepiej zobaczył dermatolog.
Awatar użytkownika
kazna
Posty: 1013
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:39

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: kazna »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań https://www.drchodorowski.pl/laser-lublin/
jadwiśka

Re: Choroby skóry dłoni - jak ich unikać?

Post autor: jadwiśka »

Z różnego typu chorobami często borykają się na co dzień seniorzy. Prawda jest taka, że często nie radzą sobie oni w codziennych czynnościach. Rodzina nie zawsze jest w stanie taką opieńkę zapewnić. Dlatego jestem zdania że warto zastanowić się nad wynajęciem opiekunki. Na terenie Niemiec to bardzo popularne zajęcie czego dowiedzieć można się z tego poradnika https://doba.pl/wroclaw/artykul/praca-j ... /15/noa123 .
ODPOWIEDZ