Terapia dla par?

Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
Ulryka66
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2021, 16:09

Terapia dla par?

Post autor: Ulryka66 »

Witam serdecznie. Kochani, czy uważacie, że terapia małżeńska Łódź faktycznie może naprawić relacje w związku? Przyznam szczerze, że to ostatnia deska ratunku, której się chwytam. Chciałabym poznać wasze doświadczenia, a może i jakieś wskazówki. Pomożecie?
ćma

Re: Terapia dla par?

Post autor: ćma »

To wszystko zależy czy obie strony chcą uczestniczyć w takiej terapii. Ale jak już mowa o terapii to zastanawiam się nad tym czy by nie przekonać męża przy okazji na pobyt w ośrodku Nefo aby tam na spokojnie mógł podjąć walkę z alkoholizmem. Bo jednak to jest największą przyczyną naszych kłopotów. Także mimo wszystko mam nadzieję, że w tym ośrodku dojdzie do siebie i w końcu coś zrozumie.
Szymczyk

Re: Terapia dla par?

Post autor: Szymczyk »

Dokładnie, aby jakakolwiek terapia miała sens, trzeba chcieć w niej uczestniczyć. Wiem, że niektórym ludziom ciężko się przekonać. Mi np. łatwo nie było, choć żona bardzo nalegała. Przełamałem się jednak i wspólnie poszliśmy na konsultację do poradni Harmonia (Lux Med). Z perspektywy czasu uważam, że było warto. Regularnie odwiedzaliśmy psychoterapeutę przez ponad pół roku, związek udało się uratować, żadne z nas już nawet nie myśli o separacji czy rozwodzie. W poradni Harmonia leczone są również uzależnienia- ambulatoryjnie, bez konieczności przebywania w ośrodku i izolowania się od życia społecznego, jeśli więc macie taki problem, również polecam odwiedzić któryś z warszawskich bądź wrocławskich gabinetów.
ODPOWIEDZ