uzależnienia

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Cuśko

uzależnienia

Post autor: Cuśko »

Dlaczego wciąż terapia uzależnień to temat tabu. Zauważyłam że bardziej się potępia ludzi którzy się leczą niż tych którzy ciągle piją. Bo przecież alkohol jest dla ludzi tak? Macie zdanie na ten temat? Podzielicie się?
mąka

Re: uzależnienia

Post autor: mąka »

No jest to temat tabu bo nie ma się czym chwalić. Oczywiste jest że ludzie się ukrywają, alkoholizm jest sporym problemem. Ja słyszałam, że niektórzy leczą się z pomocą wszywki alkoholowej i to pomaga. Gdybyście też chcieli sięgnąć po taką pomoc to tu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... -garwolin/ znajdziecie szczegóły o wykonywanym zabiegu
Kaśkaa23

Re: uzależnienia

Post autor: Kaśkaa23 »

Niestety, ale samodzielnie może być Wam o wiele trudniej wyjść z uzależnienia. Właśnie dlatego dobrym pomysłem mogłoby okazać się postawienie na wsparcie najlepszych psychiatrów. Klinika Psychomedic.pl oferuje Wam pomoc, która realnie może pomóc Wam wyjść z tego dołka. Właśnie dlatego warto zadzwonić pod 42 644 44 44 i umówić się do nich na wizytę.
Gabrieła

Re: uzależnienia

Post autor: Gabrieła »

Też się dziwię, że temat alkoholizmu i ogólnie uzależnień zostaje bagatelizowany. Większość ludzi nawet nie wyobraża jak ogromna jest skala zachorowań (tak - to jest choroba i niestety z tym zdaniem też większość osób się nie zgadza). Przykre to jest, ponieważ uzależnienie może dotknąć każdego i dopiero wtedy zaczynamy się zastanawiać co zrobić żeby sobie pomóc. Akurat szukałam w internecie pomocy dla osoby bliskiej, która od wielu lat walczy z nałogiem, jakim jest alkoholizm i natrafiłam na artykuł (https://www.alkomedica.pl/blog/jak-przestac-pic.html), który bardzo nam pomógł, nie tylko w uświadomieniu sobie skali problemu, ale również pomógł z tego wyjść. Polecam przeczytać osobom uzależnionym i nie tylko.
ćelo

Re: uzależnienia

Post autor: ćelo »

zanim zaczniemy pomagać alkoholikowi Musimy zrozumieć że osoba którą kochamy i świadomie stosuje strategie obronne. warto pamiętać że pomaganie alkoholikowi wymaga siły psychicznej dlatego aby uniknąć szybkiego wypalenia Zadbaj także o siebie. Marta też osoby uzależnione zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
baśka89

Re: uzależnienia

Post autor: baśka89 »

Moim zdaniem, obecnie częściej porusza się temat nałogów i proponuje różne rozwiązania jak zwalczyć uzależnienie. Alkohol jest dla ludzi, tak jak piszesz, jednak niektórzy tracą nad nim umiar. Napoje wyskokowe zawierają w sobie silnie uzależniającą substancję, która sieje spustoszenie w naszym organizmie. Przed podjęciem leczenia, pacjentom zaleca się odtrucie alkoholowe. Jest to zabieg, który polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn, dzięki czemu poprawia się stan fizyczny uzależnionego.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 195
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Re: uzależnienia

Post autor: Dorcia »

Wydaje mi się właśnie, że w obecnych czasach to już nie jest temat tabu. Kiedyś może tak było ale teraz wiele się zmieniło. Otwarcie się mówi i różnych problemach natury psychicznej i uzależnieniach. Nawet ludzie wymieniają się opiniami na temat różnych ośrodków. Z tego co słyszałam to bardzo dobry jest Ośrodek Terapii Mental Relax.
Awatar użytkownika
Dzony82
Posty: 1120
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:12

Re: uzależnienia

Post autor: Dzony82 »

Trzeba mieć świadomość, że alkoholizm jest straszną chorobą, która wyniszcza zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższych. Niestety rozpoczęcie leczenia nie jest końcem problemów. To bardzo złożony i długotrwały proces, który często przebiega w ciężki sposób. Poczytajcie o tym na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ja ... oholikiem/ .
nikoś

Re: uzależnienia

Post autor: nikoś »

Mnie też wydaje się jednak, że obecnie znacznie łatwiej rozmawia się na temat alkoholizmu, niż miało to miejsce kilka lat temu. Powstało także wiele placówek oferujących pomoc w walce z nałogiem. Sam miałem do czynienia z alkoholikiem i wiem jak trudny jest proces leczenia. Gdybyście kiedyś byli w podobnej sytuacji, czego oczywiście nie życzę, to polecam poczytać na https://odtruwaniekrakow.pl/odtruwanie- ... -oswiecim/ o detoksie alkoholowym. Jest to zabieg oczyszczający organizm z nagromadzonych wskutek picia toksyn i zaleca się go przed podjęciem terapii czy zaszycia.
Grażyna11

Re: uzależnienia

Post autor: Grażyna11 »

Grunt to podejść do tego tematu na poważnie. Moim zdaniem kluczem mogłoby być na pewno skorzystanie z możliwości, jakie stwarzają przed Wami poradnie psychologiczne takie jak https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ To ważna rzecz, szczególnie jeśli walczycie z uzależnieniem od dawna. Koniecznie sięgnijcie w takiej sytuacji po pomoc.
Grażyna11

Re: uzależnienia

Post autor: Grażyna11 »

W takiej sytuacji powinniście przede wszystkim postawić na jak najbardziej rzetelne leczenie. Na pewno warto byłoby już teraz zajrzeć do https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 i pomyśleć, jak najmniej boleśnie poradzić sobie z kacem. Może będzie to dla Was wsparciem, więc warto się temu przyjrzeć bliżej.
esperalwrocław

Re: uzależnienia

Post autor: esperalwrocław »

Gabrieła pisze: ↑20 kwie 2021, 15:17 Też się dziwię, że temat alkoholizmu i ogólnie uzależnień zostaje bagatelizowany. Większość ludzi nawet nie wyobraża jak ogromna jest skala zachorowań (tak - to jest choroba i niestety z tym zdaniem też większość osób się nie zgadza). Przykre to jest, ponieważ uzależnienie może dotknąć każdego i dopiero wtedy zaczynamy się zastanawiać co zrobić żeby sobie pomóc. Akurat szukałam w internecie pomocy dla osoby bliskiej, która od wielu lat walczy z nałogiem, jakim jest alkoholizm i natrafiłam na artykuł (https://www.alkomedica.pl/blog/jak-przestac-pic.html), który bardzo nam pomógł, nie tylko w uświadomieniu sobie skali problemu, ale również pomógł z tego wyjść. Polecam przeczytać osobom uzależnionym i nie tylko.
To racja, czasem uzależnienie jest tak silne, że samemu się nie da. W dodatku pojawia się ciągła frustracja.. Na szczęście po przeczytaniu kolejnego już artykułu, uznałam że czas na esperal. Znalazłam taka klinikę - Esperał Wrocław - pomogła mi stanąc na nogi.
miruś80

Re: uzależnienia

Post autor: miruś80 »

W mojej ocenie terapia uzależnień absolutnie nie powinna być tematem tabu! Chyba ważniejsze jest leczenie nałogu niż brnięcie w to dalej i pogarszanie swojej sytuacji zdrowotnej i psychicznej. Według mnie w takiej sytuacji należy podjąć nawet bardziej radykalne kroki wpierane leczeniem farmakologicznym. Mam tutaj na myśli zaszycie alkoholowe. Jako pierwszy etap leczenia jest to świetny, nieinwazyjny zabieg, który od razu pokazuje alkoholikowi, że można z tego wyjść, że są sposoby. Jeżeli macie w swoim otoczeniu takie osoby to warto im przedstawić że jest w ogóle taka możliwość leczenia. Więcej info macie tutaj - https://esperalgdansk.com.pl/
hiczungł

Re: uzależnienia

Post autor: hiczungł »

Z takiego leczenia udało się skorzystać i nam. Pomocy na tym polu udzielili https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm wraz ze swoją ofertą. Systematyczne leczenie okazało się kluczowe przy pokonaniu tego paskudnego schorzenia, które gnębiło mnie od bardzo dawna - ale ten kłopot już za mną !
anna089

Re: uzależnienia

Post autor: anna089 »

Wydaje mi sie wlasnie ze terapia bylaby tu najodpowiedniejsza. Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox dziala w Warszawie, skupiaja sie tam wedlug mnie najlepsze psychologi. Mysle ze pomogą każdemu, szczegolnie jesli chodzi o leczenie alkoholizmu, tutaj oferują m.in detoks alkoholowy.Polecam.
Krystyna A.

Re: uzależnienia

Post autor: Krystyna A. »

Myślę, że jeśli ktoś ma problem to zazwyczaj zamyka się w sobie i nie chce o nim mówić. Często taka osoba zostaje sama, bez pomocy innych i problem się pogłębia. Myślę, że jeśli ktoś nie chce się przyznać wśród rodziny czy znajomych o takim problemie, można się udać do specjalisty, który na pewno zachowa dyskretność lub na terapię. Moja znajoma, gdy miała problem zgłosiła się do Galmedic w Krakowie. Pomogli jej, m.in. poprzez detoks alkoholowy i wyszła na prostą.
ODPOWIEDZ