Urazy w jamie ustnej

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Dżasta

Urazy w jamie ustnej

Post autor: Dżasta »

Cześć :) Pytanie do osób noszących stały aparat ortodontyczny. Jak radzicie sobie z otarciami, podrażnieniami i rankami w jamie ustnej? Właśnie rozpoczęłam leczenie ortodontyczne i w moim przypadku dramat z tym...
Kamil95

Re: Urazy w jamie ustnej

Post autor: Kamil95 »

Też miałem z tym problem, ale tylko na samym początku noszenia aparatu. Wraz ze stopniowym przyzwyczajaniem się do nowej sytuacji było tylko lepiej ;) Jeśli chodzi o produkt jaki na to stosowałem, to pani w aptece poleciła mi żel Aftident. Fajny i tani produkt - no i co najważniejsze w moim przypadku się sprawdził.
Joolkaa

Re: Urazy w jamie ustnej

Post autor: Joolkaa »

Niestety to chyba norma przy stałym aparacie ortodontycznym. Ja staram się przede wszystkim delikatnie myć zęby i unikać kwaśnego oraz pikantnego jedzenia, aby dodatkowo nie pogarszać podrażnień. Ale chyba przydałoby się jeszcze zastosować coś, co złagodzi ból, bo mam już trochę go dość. @Kamil95 ten Aftident łagodzi też objawy?
Kamil95

Re: Urazy w jamie ustnej

Post autor: Kamil95 »

Tak, i to skutecznie :D Żel Aftident znieczula i bardzo przyjemnie chłodzi. Jeśli szukasz czegoś, co złagodzi ból podrażnień spowodowanych aparatem na zęby, Aftident powinien zdać egzamin ;)
Joolkaa

Re: Urazy w jamie ustnej

Post autor: Joolkaa »

@Kamil95 Dzięki za polecajkę! Kupiłam żel Aftident i ból minął jak ręką odjął. Ten efekt chłodzenia rzeczywiście jest bardzo przyjemny. Produkt zdecydowanie warty tych 12 zł, które za niego zapłaciłam
ODPOWIEDZ