Dom i Ogród

Jak płacić mniej za ścieki?


Jeśli szukasz oszczędności w eksploatacji swojego domu, postaw na przydomową oczyszczalnię.

Drogie użytkowanie szamba

Koszty wywozu szamba są coraz większe i nie przestają rosnąć. Aktualnie w niektórych regionach Polski, kilkuosobowa rodzina musi zapłacić nawet powyżej 400 złotych za jednorazową asenizację. Biorąc pod uwagę konieczność powtarzania tej usługi co kilka tygodni, w skali roku jest to naprawdę ogromna suma. Próby przesunięcia wywozu nieczystości w czasie mogą się z kolei skończyć wybiciem szamba, a co za tym idzie poważnymi konsekwencjami higienicznymi i dużą karą finansową.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – tańsze rozwiązanie

Sposobem na obniżenie kosztów za pozbycie się ścieków są oczyszczalnie biologiczne. Ich popularność jest obecnie bardzo wysoka, z uwagi na liczne zalety ekonomiczne oraz ekologiczne. Choć zakup całego systemu oraz montaż wiąże się z pewnym jednorazowym wydatkiem, inwestycja zwróci Ci się już po 2 latach użytkowania. To dlatego, że wybieranie osadu ze zbiornika wystarczy zlecać raz na 9 miesięcy. Oczyszczalnia nie tylko nie wymaga dużych nakładów finansowych, lecz jest niemal bezobsługowa, co pozostawi Ci zarówno pieniądze na koncie, jak również czas.

Jeśli zamówisz dobrej jakości oczyszczalnię, możesz liczyć na wiele lat gwarancji. Firma Bioeden zapewnia aż 10 lat gwarancji na swoje produkty, w dodatku możesz je montować samodzielnie. Jeżeli więc montaż nie stanowi dla Ciebie wyzwania i chcesz się go podjąć na własną rękę, by dodatkowo obniżyć koszty, nie musisz się obawiać utraty gwarancji na swoją oczyszczalnię.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *