Biznes

Jakie warunki należy spełniać by otworzyć agencje pracy tymczasowej?


Agencje pracy tymczasowej są szczególnie lubiane przez osoby z małym doświadczeniem zawodowym lub chcących zatrudnić się tylko na pewien okres. Dodatkowo możliwość krótkiego wyjazdu za granicę oraz wiele ofert w różnych kategoriach sprawiają, że agencje są popularne w wielu krajach. Łatwość dostępu do nich to kolejna pozytywna kwestia, którą doceniają osoby szukające pracy.

Co oznacza agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to podmiot pośredniczący w zawieraniu współpracy pomiędzy osobami chcącymi pracować a pracodawcami. Zajmuje się ona znalezieniem i zrekrutowaniem pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje, ich oddelegowaniem do pracy oraz wszystkimi formalnymi kwestiami. Umowy z agencją są trójstronne i mogą mieć różny zakres działalności.

Jakie są wymagane warunki do otworzenia agencji?

Utworzenie agencji pracy tymczasowej wymaga spełnienia pewnych warunków. Należy do nich m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, która jest wpisana do Rejestru Agencji Zatrudnienia, brak zaległości podatkowych, ubezpieczeniowych, czy też innych jak Fundusze (Pracy, Świadczeń Pracowniczych itd.). Osoba wpisywana nie może być również karana w związku z likwidacją, upadłością lub prowadzeniem agencji, a także nie mogła wcześniej zostać wykreślona z rejestru albo prowadzić jej bez wpisu. By dokładnie przeanalizować sytuacje i zdobyć więcej informacji warto udać się do Kancelarii Prawnej. Radca prawny Łódź szczegółowo wyjaśni nieścisłości i przeprowadzi przez zawiłości prawne.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Małgorzata Maciejewska Radca Prawny

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
2 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *