Panele fotowoltaiczne

Magazyn energii, czyli gwarant bezpieczeństwa energetycznego


Cechami rozpoznawczymi aktualnie panujących czasów są bez wątpienia: niepewność, zmienność i brak poczucia bezpieczeństwa. Taka sytuacja ma miejsce pod wieloma względami między innymi w kwestii energetyki. Czy możemy zatem we własnym zakresie zrobić coś, co pozwoli nam spokojniej obserwować światowe zawirowania? Okazuje się, że tak. Przedstawiamy rozwiązanie gwarantujące spokój w tym zakresie. Mowa tu o magazynie energii, którego posiadanie niesie za sobą same zalety.

Gromadzenie nadwyżek energii

Jak sama nazwa wskazuje – magazyn energii zajmuje się… magazynowaniem nadwyżek energii. Ten specjalny akumulator przechowuje nadwyżki wyprodukowane wcześniej przez systemy fotowoltaiczne. W innym przypadku nadmiar prądu trafiłby do ogólnej sieci. Zamiast tego w Twoim domu tworzy się zapas, z którego możesz skorzystać w każdej chwili – na przykład w czasie chwilowej awarii prądu lub jakiejś trudniejszej do usunięcia usterki sieci energetycznej.

Dostęp do prądu pomimo wystąpienia jakiejkolwiek awarii

Niepodważalną zaletą posiadania magazynu energii jest posiadanie prądu niezależnie od panujących czynników zewnętrznych. Wiadomo, iż zdarzają się awarie skutkujące w przerwach w dostawie prądu. Dzieje się tak z różnych przyczyn – czasami to błąd w funkcjonowaniu technologii, a niekiedy skutek niebezpiecznych warunków atmosferycznych, takich jak wichura, czy obfite opady śniegu. Dzięki magazynowi energii możesz korzystać z prądu w swoim domu dosłownie zawsze (oczywiście do wyczerpania zapasu), a żadna awaria tego nie zmieni.

Magazyn energii zapewnia komfort psychiczny

Cechy magazynu energii, które wyżej opisaliśmy, jasno wskazują, że posiadanie tego akumulatora stanowi niepodważalny gwarant bezpieczeństwa energetycznego. To bezpośrednio przekłada się na komfort psychiczny. W trakcie wichury lub innych nieprzewidzianych zjawisk nie trzeba martwić się o ewentualne braki w dostawach prądu. W każdej chwili można skorzystać z nadwyżek skumulowanych w magazynie energii. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzeń wrażliwych na odłączenie od sieci lub takich, które powinny pracować stale (np. lodówki).

Rozwiązanie to jest także bardzo korzystne pod względem finansowym. Zamiast przekazywać nadwyżki wytworzonej energię do ogólnej sieci, pozostawiasz ją do własnych celów. Maksymalnie wykorzystujesz więc możliwości rozwiązań fotowoltaicznych.

Zdjęcie: materiał partnera

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *