Nowe technologie

Niesamowity rozwój telefonii


Rozwój, rozwój i powrót Nokii 3310

Niesamowity rozwój telefonii

Kiedyś telefony były dużymi urządzeniami zajmującymi wiele miejsca. Z czasem zyskiwały coraz lepsze notowania, stawały się nierozłącznym elementem wyposażenia biznesmenów. Wraz z pojawieniem się pierwszego smartfona na rynku (w 1992 roku), rozpoczęła się nowa era komunikacyjna. Coraz szybsze, sprawniejsze, mniej zawodne urządzenia działały zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorców. Rozbudowywano ich funkcje w kierunku rozrywki – stały się marzeniami nastolatków. Popularność gry w węża (w snake’a) pobiła wszelkie granice przyzwoitości. Grę znali praktycznie wszyscy.

Skok rozwojowy telefonów komórkowych

Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pochwalić się bezprzewodowym telefonem w domu. Dziś nawet małe dzieci posiadają własną komórkę. Budki telefoniczne zniknęły z krajobrazu miejskiego, a ludzie zaczęli się komunikować za pomocą SMS ów. To, co niegdyś wydało się niemożliwe, dziś jest powszechnie znane. Telefony to nasze  małe komputery, które mamy zawsze przy sobie.

Potężne maszyny

Dzisiejsze smartfony łączą możliwości telefoniczne z komputerowymi. Działają dokładnie na tej samej zasadzie co komputery stacjonarne. Można dzięki nim przeglądać newsy w internecie, otwierać i edytować dokumenty. W 2010 roku sprzedaż smartfonów skoczyła o 175 %. Aż trudno uwierzyć, że mało która osoba zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele funkcji posiada ich telefon. Osoby niezainteresowane nowymi technologiami korzystają ze smartfonów jak ze starego typu telefonów – piszą na nich smsy i dzwonią. Cóż, nic więc dziwnego, że Nokia ogłosiła wielki powrót modelu 3310. Co prawda producenci planują pozostawić jedynie obudowę od klasycznego aparatu, a raczej zmodyfikować podstawowy wzór, bo środek urządzenia ma nie odbiegać od najnowszej generacji smartfonów. Cóż więc to będzie za rewolucja?? Tego dowiemy się wkrótce.

comments icon7 komentarzy
7 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

7 thoughts on “Niesamowity rozwój telefonii

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane