Budownictwo

Poznajcie zalety bram samonośnych


Wybór właściwego ogrodzenia ma kluczową rolę dla zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności. Jednym z najważniejszych elementów jest brama. Do wyboru są różne modele. Doskonałym wyborem są bramy samonośne. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo miejsca na swoim terenie. Wynika to z faktu, że skrzydło podczas procesu otwierania się odsuwane jest na bok, a nie na zewnątrz. 

Bramy samonośne – dobry wybór i oszczędność miejsca 

Tego typu bramy poruszają się po szynie, która zamontowana jest w belce dolnej. Tego typu rozwiązanie rzeczywiście jest bardzo praktyczne. Trzeba jednak pamiętać o wyborze właściwej automatyki. Wszystkie podzespoły powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które wykazują pełną odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też korodowanie. 

Bramy samonośne mają naprawdę wiele zalet. Rzeczywiście są funkcjonalne, a przy tym prezentują się niezwykle elegancko. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że cała brama znajduje się nad ziemią, a to oznacza, że liście czy nawet zalegający śnieg nie powodują problemów z jej otworzeniem. Takie rozwiązanie sprawdzi się również tam, gdzie garaż umiejscowiony jest bardzo blisko płotu. To rzeczywiście duża oszczędność miejsca, tym bardziej że kierowca może parkować niemal przy samej bramie. Takie rozwiązanie jest niezwykle trwałe, ale też estetyczne. Dodatkowo pasuje do minimalistycznych aranżacji, ale też utrzymanych w stylistyce hi-tech. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HI MOTIONS – bramy przesuwne samonośne: https://himotions.pl/.

Fot. Shutterstock 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
88 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *