Moda i Uroda

Sztuczne rzęsy na pasku czy w kępkach – co wybrać?


Sztuczne rzęsy to sposób na podkreślenie oczu i głębi spojrzenia. Tylko nieliczne kobiety natura obdarzyła gęstymi i długimi rzęsami. Na szczęście z łatwością zapewnisz sobie efekt pięknej oprawy oczu dzięki sztucznym rzęsom. Można je zrobić u kosmetyczki, jeśli zależy Ci na trwałym efekcie, ale także samodzielnie, uzyskując piękne spojrzenie na całą noc.

Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Wybierając sztuczne rzęsy, możesz sięgnąć zarówno po produkty naturalne, jak i syntetyczne. Dostępne są rzęsy, pochodzące z włosia norki lub innych zwierząt, a także rzęsy jedwabne. Jeśli wolisz produkty wegańskie, sięgnij po rzęsy syntetyczne. Wszystkie one dostępne są w formie kępek lub na pasku. Mają różne kształty i długości, co sprawia, że możesz dzięki nim osiągnąć odmienny efekt makijażu – od delikatnie podkreślonych oczu, do teatralnych, ultradługich rzęs.

Kiedy wybrać rzęsy na pasku, a kiedy w kępkach?

Dylemat dotyczący rodzaju rzęs, jakie wybrać, ma wiele kobiet. Rzęsy w kępkach umożliwiają tworzenie precyzyjniejszego makijażu. Pozwalają na doklejanie kępek w taki sposób, by osiągnąć oczekiwany kształt i długość rzęs. Są jednak wymagające w aplikacji. Trzeba je umiejętnie nakładać i kształtować, by wyglądały naturalnie i układały się zgodnie z linią naturalnych rzęs. Wymagają więc nieco wprawy. Znacznie łatwiej nakłada się sztuczne rzęsy na pasku. Wystarczy je dokładnie przykleić. Warto wybierać rzęsy na przeźroczystym pasku, by móc swobodnie kreować makijaż, bez konieczności maskowania kreską czarnego paska.

Długie czy krótsze?

Na rynku dostępne są bardzo różnorodne wzory rzęs. Możesz wybierać nie tylko ich długość, ale także gęstość i kształt. Warto pamiętać, że w opakowaniu rzęsy wyglądają na krótsze niż w rzeczywistości po aplikacji. Zanim skusisz się na ultradługie, sprawdź, czy krótsze nie będą lepsze. Oczywiście wszystko zależy też od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Istotna jest także wielkość oczu. Małe oczy warto „wyciągnąć”, stosując znany trik z kocim okiem, a więc wydłużeniem na zewnątrz powieki nie tylko kreski, ale właśnie także rzęs. Jeśli chcesz więc podkreślić niewielkie oczy, wybierz sztuczne rzęsy w stylu cat eye. W przypadku dużych oczu możesz pozwolić sobie na rzęsy, które wydłużają się także w środkowej części oka. Pamiętaj jednak o tym, że zbyt długie będą wyglądać teatralnie i jeśli nie planujesz takiego efektu, sięgnij po krótsze. 

A co z przyklejaniem? 

By cieszyć się pięknymi sztucznymi rzęsami, musisz mieć pewność, że będą one stabilnie pozostawały na swoim miejscu. Stąd tak ważny jest wybór dobrego kleju. Bez względu na to, czy wybierzesz kępki czy sztuczne rzęsy na pasku, klej powinien zapewniać trwałość i jednocześnie nie podrażniać. Na tym nie warto oszczędzać. Większość produktów ma wygodny, ułatwiający nakładanie aplikator.

Najważniejszy jest ostateczny efekt. Makijaż wieczorowy może być naturalny, wyrazisty czy inspirowany gwiazdami świata mody lub filmu. Różnorodność rzęs umożliwia uzyskanie spojrzenia idealnie współgrającego z jego stylem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *