Dom i Ogród

Dobry wózek spacerowy? Wybieramy spacerówkę dla dziecka


Wybór wózka dla dziecka to niezwykle ważna decyzja. Wielu świeżo upieczonych rodziców decyduje się zainwestować w wózek głęboki. Okazuje się, że bardzo szybko, bo po sześciu, ośmiu miesiącach, przychodzi czas, żeby kupić nowy wózek. Taki, który pozwoli małemu człowiekowi na poznawanie i oglądanie otaczającego go świata. Popularne spacerówki typu parasolka towarzyszą maluchom przez kilka pierwszych lat życia. Wybór właściwego modelu decyduje o komforcie zarówno dziecka, jak i rodzica. Jaki powinien być idealny wózek spacerowy? Czym się kierować przy zakupie spacerówki? Odpowiadamy nanajważniejsze pytania nurtujące rodzica poszukującego idealnego wózka.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze wózka spacerowego?

Wybierając wózek, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jaki jest wiek dziecka, dokąd będziemy jeździć wózkiem czy też jak dużo rzeczy będziemy musieli ze sobą zabrać. Jakie cechy sprzętu musimy sprawdzić przed zakupem?

1.     Waga wózka i rozmiar po złożeniu

Wózek spacerowy powinien być przede wszystkim lekki. Powinien ważyć maksymalnie 7/8 kilogramów, żeby łatwo można było go przenosić, wnosić po schodach czy wkładać do samochodu. Najlżejsze, najbardziej kompaktowe wózki ważą nawet 4 kilogramy, ale są pozbawione dodatkowych mechanizmów i akcesoriów, takich jak choćby podnóżek. Często bardzo lekkie wózki są mało stabilne i mniej solidnie wykonane. W tej kwestii należy dostosować sprzęt do swoich potrzeb i oczekiwań.

2.     Koła i zwrotność spacerówki

Im mniejsze kółka, tym trudniej będzie prowadzić wózek. Większe koła tylne zapewnią komfort jazdy dziecku i będą wygodne w prowadzeniu nawet na nierównych powierzchniach. Najlepiej prowadzi się spacerówkę o podwójnych kołach. Dobrze rozstawione poprawiają jej stabilność i ułatwiają manewrowanie. Ważne też, żeby były zwrotne, z dużym zakresem skrętu, ale z możliwością zablokowania skrętności kół.

3.     Możliwość rozłożenia oparcia na płasko, obszerna budka i obracane siedzisko

Najważniejsza w tym wszystkim jest wygoda dziecka. Jeżeli zaśnie, dobrze, żeby wózek miał możliwość opuszczenia oparcia tak, żeby maluch mógł wygodnie się położyć. Z kolei głęboka budka ochroni go przed słońcem, wiatrem i deszczem. Przydatna jest też opcja obrócenia siedziska w taki sposób, żeby dziecko mogło jechać i przodem i tyłem do rodzica.

4.     Wielkość kosza i dodatkowe kieszonki

W przypadku wózka spacerowego bardzo istotna jest też jego pojemność. Kiedy wychodzimy na spacer czy na zakupy, musimy zabrać ze sobą sporo rzeczy, dlatego tak ważne jest, żeby kosz był duży. Przydatne będą też dodatkowe kieszonki.

Istnieje oczywiście wiele innych cech, które są równie ważne, tak jak bezpieczne pasy czy odporność na zabrudzenia. Jednak wózek musi przede wszystkim być solidny i bezpieczny. Jeżeli szukacie porządnego sprzętu i fachowej porady, znajdziecie je w kochamzabawki.eu, sklepie z zabawkami i gadżetami dla dziecka i rodzica. A jakie są Wasze wymagania odnośnie spacerówki?

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *