Biznes

Czy warto korzystać z usług BHP oferowanych przez firmy zewnętrzne? Poznaj opinie ekspertów z firmy H&S Solutions!


Każde przedsiębiorstwo zatrudniające pracowników musi spełniać wszelkie wymogi BHP. Lista rzeczy do zapewnienia jest długa i nie zawsze w natłoku obowiązków uda się dopilnować na przykład kalendarza szkoleń. Czy warto zdecydować się na usługi BHP oferowane przez firmy zewnętrzne?

Obowiązki pracodawcy w zakresie BHP

Lista obowiązków pracodawcy dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy jest długa. Znaleźć na niej można między innymi zapewnienie odpowiednich stanowisk pracy, zapobieganie wypadkom, szkolenie pracowników czy uwzględnienie ochrony pracowników niepełnosprawnych lub młodocianych. Wszelkie niedopatrzenia ze strony pracodawcy może skontrolować i wykazać Państwowa Inspekcja Pracy. Skorzystanie z usług BHP może znacznie ułatwić dopilnowanie wspomnianych obowiązków.

Jeśli interesuje Cię skorzystanie z pomocy specjalistów, sprawdź ofertę: usługi BHP Wrocław świadczone przez H&S Solutions.

Zalety zatrudnienia specjalistów od BHP

W zakres zadań służby BHP wchodzi wiele czynności od przeprowadzania kontroli warunków pracy, przez prowadzenie doradztwa aż po badanie okoliczności związanych z wypadkami przy pracy. Zatrudnienie specjalisty jest korzystne nie tylko dla pracodawcy, który ma pewność, że podjęte zostaną wszystkie kroki do zapobiegnięcia wszystkim niebezpiecznym zdarzeniom. To również profit dla pracowników, którzy bez problemu uzyskają odpowiedzi na pytania, czy wątpliwości. Faktem jest, że outsourcing BHP to prosty sposób na spełnienie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w danym zakładzie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *