Budownictwo

Drzwi przesuwne do pokoju – czy warto?


Drzwi przesuwne mogą oddzielać od siebie jedno pomieszczenie od drugiego lub wydzielać konkretną strefę. Bardzo często tego typu system drzwiowy znajduje swoje zastosowanie w szafach wnękowych i narożnych. Szafy sypialniane i korytarzowe również wyposażone są w takie drzwi, aby zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Jeśli zamówisz szafę na wymiar, wtedy samodzielnie dobierzesz drzwi, które w pełni będą oddawać Twoje preferencje. Wybierzesz wśród wielu rodzajów wypełnień i profili, dopasowując stosowną kolorystykę.

Drzwi przesuwne do szafy w salonie

Szafy, które umieszcza się w salonie pełnią różne zadania. Można przechowywać w nich garderobę, koce, dodatki do ubrań i sezonowe gadżety, np. kapelusze czy czapki. Dzięki jednej, pojemnej szafie salonowej zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w pokoju. Postawisz tam kolejny mebel, np. wygodny puf czy fotel lub atrakcyjny dla oka dekor. Jeśli wybierzesz szafę na wymiar, wtedy masz możliwość zagospodarowania wnętrza wedle uznania. Odpowiednie rozmieszczenie wieszaków, drążków na ubrania, półek i szuflad pomoże to przede wszystkim komfort użytkowania. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosze na dodatki i oragnizery, w których umieścisz niezbędne rzeczy.

Drzwi przesuwne – które wybrać?

Drzwi rozsuwne do pokoju powinny korespondować z innymi meblami i z wystrojem wnętrza. Najlepiej więc trzymać się określonego stylu i tonacji barwnej, aby zyskać satysfakcjonujący efekt. Jeśli szukasz kontrastów w urządzaniu wnętrz, zaryzykuj delikatny kontrast, który dopełnisz podobnym do koloru drzwi dekorem. Dużo zależy od wyboru ciekawego wypełnienia drzwi. Może to być drewno, płyty drewnopodobne, lamele (szkło malowane) czy lustro. Ten ostatni materiał będzie odbijał światło, dzięki czemu wnętrze stanie się jaśniejsze i wizualnie większe.

 Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *