Nowe technologie

Jak wybrać najlepsze szkło hartowane do Galaxy S?


Szkło hartowane do smatfona

Smartfony są coraz nowocześniejsze i z każdym rokiem zyskują na funkcjonalności. Do niedawna ciekawym i wąsko stosowanym dodatkiem był czytnik linii papilarnych. Dziś optyczny czytnik linii jest normą, a nowoczesne urządzenia mają nawet ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz urządzenia, jakim pochwalić się mogą nowe Samsungi z linii Galaxy S – S10 i S10 Plus. Powstaje pytanie o szkło hartowane do Galaxy S. Czy są szkła chroniące wyświetlacz, a jednocześnie współpracujące z czytnikiem linii papilarnych?

Jak działa ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran Galaxy S?

Czytnik linii papilarnych to jedna z najpopularniejszych form uwierzytelniania biometrycznego stosowana w urządzeniach mobilnych. Najwyższy poziom bezpieczeństwa stanowią ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych wbudowane w wyświetlacz, jakie zastosowano w Samsungu Galaxy S10 oraz S10 Plus.

Czytnik linii papilarnych w smartfonie

Jak sama nazwa wskazuje, do odwzorowania trójwymiarowego obrazu odcisku palca wykorzystują one fale ultradźwiękowe, a jednocześnie potrafią wykrywać przepływ krwi. Wprawdzie to technologia, która jest mniej efektywna w trudnych warunkach (np. brudne ręce), ale uniwersalna, najbezpieczniejsza i przy tym ciągle rozwijana.

Czytniki wbudowane w wyświetlacz w Galaxy S działają poprzez rzutowanie fal ultradźwiękowych na powierzchnię ekranu. O ile nowoczesna technologia jest ceniona za wysoki poziom bezpieczeństwa, o tyle pojawiają się pytania o szkło hartowane do Galaxy S, które jest najpowszechniejszym zabezpieczeniem wyświetlacza. Na co mogą liczyć właściciele nowoczesnych smartfonów z linii Galaxy S?

Jakie szkło hartowane do Galaxy S?

Część serwisów zajmujących się dystrybucją akcesoriów poinformowała, że nie będzie oferować szkieł do Samsungów Galaxy S10 i S10 Plus. W takim wypadku właścicielom nowych smartfonów pozostałaby folia ochronna. Faktycznie folie są coraz trwalsze, dodatkowo potrafią regenerować się przy mniejszych zarysowaniach. Wciąż to jednak ochrona dość iluzoryczna, przynajmniej jeśli porównać ją z zabezpieczeniem ekranu przez szkło hartowane.

Po kilku miesiącach na szczęście pojawili się producenci, którzy stawili czoło wyzwaniu, przygotowując szkło hartowane do Galaxy S. Na uznanie zasługują dwie marki specjalizujące się w produkcji szkieł ochronnych:

  • WhiteStone,
  • T-Max.

Renomowani producenci przygotowali akcesoria spełniające oczekiwania użytkowników, montowane na klej utwardzany promieniami UV.

Szkło hartowane z klejem UV Whitestone Dome Glass Samsung Galaxy S9 – sklep homescreen.pl

WhiteStone informuje, że w produkcji szkła dla Galaxy S wykorzystano zaawansowaną technologię LOCA (Liquid Optical Clear Adhesive). Jej zadaniem jest zapobieganie powstawaniu mikro przestrzeni między powierzchniami – ekranem smartfona i szkłem ochronnym. Dzięki temu sensor palca wychwytuje nacisk i odczytuje linie papilarne.

T-Max natomiast wykorzystuje szkła Panda o grubości 0,2 mm. Producent zapewnia, że to optymalna grubość dla zachowania konsensusu między ochroną a użytecznością ultradźwiękowego skanera w Samsungach linii Galaxy S.

Tak więc problem z ochroną ekranów nowych Samsungów został rozwiązany. WhiteStone i T-Max udowodniły, że można stworzyć szkło hartowane do Galaxy S, o ile wykorzysta się wypełniający wszystkie pory klej utwardzany promieniami UV.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Homescreen.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
314 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Jak wybrać najlepsze szkło hartowane do Galaxy S?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *