Różne

Sprawdzone sposoby na dostarczenie przesyłek na święta do innego miasta


Nadchodzące święta będą szczególne i to nie tylko ze względu na 12 wigilijnych potraw. Wielu z nas spędzi je w mniejszych niż zazwyczaj grupach, a niektórzy zrezygnują ze spotkań z dalszą rodziną. Czy jednak to oznacza, że ważne dla nas osoby nie dostaną na Gwiazdkę upragnionych upominków? Z pewnością nie! Właśnie w takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem będzie wysłanie świątecznej paczki. Podpowiadamy, którą metodę wysyłki wybrać.

Dostawa lotnicza – dla tych, którzy mieszkają naprawdę daleko

Takie rozwiązanie to doskonały sposób dla tych, którzy podczas świąt chcą dostarczyć paczkę poza granicę kraju, w którym na co dzień mieszkają. W pokonywaniu tysięcy kilometrów liczy się przecież przede wszystkim szybkość.

Przed wiekami, przesyłki nadawane na przykład ze Stanów Zjednoczonych do Europy miesiącami płynęły na pokładach ogromnych statków towarowych. Na szczęście dziś zajmuje to znacznie mniej czasu, na wszystko dzięki wykorzystaniu lotnictwa. Przesyłki lotnicze to z jednej strony pewność, że cenne towary dotrą do celu szybko i bezpiecznie, jednak z drugiej – obawa o wysokie koszty. Mimo to, chcąc podarować prezenty bliskim poza granicami kraju, większość osób wybiera właśnie taką metodę.

Wynajem busa – przewóz nie tylko osób

Alternatywą dla samolotów, szczególnie na nieco krótszych trasach, stanowią dziś busy. Ofertę krajowych i międzynarodowych przewoźników można bez trudu znaleźć na stronach internetowych, takich jak olmar-bus.pl, a ceny usług są znacznie niższe niż w przypadku drogi powietrznej. Co ważne, busem można przewieźć nawet paczkę ważącą kilkaset kilogramów, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o gabaryty przesyłki. 

Wybierając firmę przewozową, warto dokładnie sprawdzić jej ofertę i uważnie zapoznać się z cennikiem. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że przy podejmowaniu długofalowej współpracy albo regularnym korzystaniu z usług przewozowych, poszczególni przewoźnicy oferują zniżki.

Kolejną zaletą firm takich jak Olmar jest to, że ewentualne szczegóły transportu można ustalić bezpośrednio z właścicielem firmy lub samym kierowcą, a cena takiej usługi jest znacznie niższa niż w przypadku nadawania przesyłek lotniczych.

Poza kontrolą cennika i warunków umowy, równie ważne są umieszczone na stronie internetowej informacje o certyfikatach. Takie dokumenty świadczą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i kompetencjach zawodowych kierowców. To one pozwalają stwierdzić, że nadany przez nas prezent dotrze do bliskich nieuszkodzony i na czas.

Przesyłka konduktorska – prezent z odrobiną nostalgii

To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku niewielkich prezentów. Szczyt popularności przesyłki konduktorskie mają już co prawda za sobą, jednak dziś wciąż są chętnie wykorzystywane przez osoby chcące dostarczyć towar do wybranego miasta.

Istotną zaletą takiej formy transportu jest gwarancja, że dotrze ona na określony dworzec o z góry ustalonej godzinie, wraz z przybyciem pociągu na stację. Rozkłady jazdy i ewentualne opóźnienia można na bieżącą kontrolować na stronach internetowych, co sprawia, że takie rozwiązanie jest wyjątkowo szybkie i wygodne.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Olmar-Bus.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *