Różne

Zakłady bukmacherskie jak gra na giełdzie. Poznaj trading i zostać ekspertem bukmacherki


A gdyby tak móc cieszyć się wysokimi wygranymi? Móc tanio kupić i sprzedać z zyskiem? Właśnie o takich działaniach marzą wszyscy gracze na tradycyjnej giełdzie finansowej. Takie same zasady obowiązują w przypadku giełdy zakładów bukmacherskich na całym świecie. W tym przypadku mowa o tradingu, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników wysokich wygranych i sportowych emocji.

Co to jest trading?

Mówiąc najogólniej, trading to zestawienie wszystkich operacji kupna sprzedaży dokonanych na giełdzie. Podstawowym celem tradingu jest osiągnięcie zysku, o którym marzą wszyscy użytkownicy giełdy. Tak samo trading działa na giełdzie zakładów bukmacherskich. Nietrudno się zorientować, że giełda papierów wartościowych i giełda zakładów bukmacherskich mają ze sobą wiele wspólnego. Działanie każdej z nich powinno być i jest ukierunkowane na zysk graczy.

Czy trading jest legalny?

Wiele osób zastanawia się, czy zjawisko tradingu jest w Polsce legalne. Na świecie cieszy się ono dużą popularnością, jednak w naszym kraju wciąż jest stosunkowo słabo znane. Trading jest w Polsce legalny jedynie w sytuacji, kiedy jest organizowany za pośrednictwem w pełni legalnych bukmacherów. Niektórzy gracze decydują się na skorzystanie z oferty zagranicznych bukmacherów. Takie działanie wiąże się jednak z funkcjonowaniem tzw. szarej strefy, które jest przecież obarczone ryzykiem. Niemożliwe jest m.in. legalne rozliczanie wygranych z takich zakładów w ramach formularza PIT, ponieważ grozi to wysoką grzywną.

W Polsce dostęp do najpopularniejszej „giełdy zakładów” jest niemożliwy. Właśnie dlatego stworzono „klony”, które są formą specjalistycznego oprogramowania. W ten sposób polscy gracze mają dostęp do zakładów oferowanych przez międzynarodową giełdę, nie łamiąc jednocześnie prawa. Choć na pozór problem zostaje w ten sposób rozwiązany, w rzeczywistości niestety ten rodzaj oprogramowania do tradingu jest wciąż niemal nieznany.

Najważniejsze zalety tradingu

Planując rozpoczęcie działań w obszarze tradingu, warto śledzić wyniki wybranych pojedynków na żywo. W przeciwieństwie do tradycyjnych zakładów bukmacherskich, trading umożliwia obstawienie wielu zakładów dzięki niewielkim kwotom. W osiąganiu sukcesów tradingowych z pewnością pomaga dostęp do wiedzy teoretycznej. Zdobywając ją, można wzmocnić swoją pozycję na giełdzie zakładów i nauczyć się przewidywania ruchów poszczególnych kursów.

Niebezpieczeństwa związane z tradingiem

Największym niebezpieczeństwem związanym z tradingiem w zakładach bukmacherskich jest uleganie emocjom. Opisywana metoda jest najskuteczniejsza w sytuacji, gdy gracz jest w stanie zachować tzw. zimną krew i racjonalnie zaplanować poszczególne etapy działań. Profesjonalni traderzy zalecają unikanie pełnego emocji kibicowania ulubionym drużynom i zawodnikom, a zamiast tego zastąpienie takiego zachowania chłodną kalkulacją.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Surebety.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *