Nieruchomości

Czy warto kupić dom pod miastem? Zalety mieszkania z dala od centrum miasta


Kupno mieszkania w centrum miasta czy zakup domu pod miastem? Nasz wybór powinien być uzależniony od naszych oczekiwań, potrzeb i możliwości. Dzisiaj przybliżymy zalety mieszkania poza centrum miasta – dlaczego warto kupić dom pod miastem?

Kupno domu pod miastem – idealne rozwiązanie nie tylko dla rodzin z dziećmi

Na kupno domu poza centrum dużego miasta często decydują się rodziny z dziećmi lub pary, które planują założenie rodziny w najbliższej przyszłości. Lasy, mniej ruchliwe ulice, pola – przestrzeń pod miastem sprzyja rozwojowi dzieci, które mniej czasu wolnego spędzają przed ekranem telewizora. Dom pod miastem będzie również doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jogging, jazda na rowerze, spacery, nordic walking stają się jeszcze przyjemniejsze, gdy przy okazji ćwiczeń możemy obcować z przyrodą.

Dom pod miastem – na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizację?

Decydując się na kupno domu pod miastem, uwzględnić musimy nie tylko przyjemnie spędzany czas wolny, ale również obowiązki zawodowe i rodzinne. Dlatego przy zakupie nieruchomości, warto zwrócić uwagę na infrastrukturę – komunikację zbiorową, dostępne w pobliżu sklepy, apteki, żłobki i przedszkola. Pamiętajmy, że dojazd samochodem do domu pod miastem zawsze jest łatwiejszy niż podróżowanie komunikacją miejską i podmiejską. Jeśli jej zabraknie, będziemy zmuszeni wyłącznie do transportu we własnym zakresie.

Wyprowadzka do domu pod miastem będzie jedną z najlepszych życiowych decyzji dla osób, które cenią sobie spokój i odpoczynek na łonie natury.

Artykuł powstał przy współpracy z Osiedlem Seleny.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.