Rodzina i dziecko

Z jakiego materiału powinny być wykonane smoczki dla niemowlaków?


Smoczek to absolutny must have każdej noworodkowej wyprawki. Młode mamy doskonale wiedzą, że warto zaopatrzyć się w kilka sztuk, bowiem nasze maluszki lubią gubić smoczki przy każdej możliwej okazji. By smoczek był bezpieczny dla naszego dziecka, ważne by był wykonany z wyłącznie naturalnych i nieszkodliwych dla zdrowia dziecka materiałów. O tym na co zwrócić uwagę wybierając smoczek dla naszego malucha, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury!

Smoczek dla malucha – z czego powinien być wykonany?

Ważne by był wykonany z bezpiecznego kauczuku a jego obramowanie z nieszkodliwego plastiku. Taki właśnie jest smoczek Bibs. Jego przewaga polega na tym, że jest tworzony przede wszystkim z myślą o komforcie najmłodszych. Powstaje z organicznego kauczuku w pełni bezpiecznego zarówno dla dzieci, jak i dla środowiska. Dzięki temu, że smoczki Bibs są miękkie i elastyczne, przypominają kształtem maluszkowi pierś matki. Dzięki odpowiednim rozmiarom bez problemu można dopasować je do wieku maluchów. Smoczki Bibs wyróżniają się także specjalną osłoną, która nie dotyka skóry dziecka. Dzięki temu można uniknąć podrażnień i odcisków wokół ust. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonantologami, dzięki czemu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka.

Co więcej, produkt jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Dzięki występowaniu w wielu kolorach możemy z powodzeniem dobrać je do każdej maluszkowej stylizacji. Koszt takiego smoczka zaczyna się od 20 zł.

Jakie rodzaje smoczków oferuje Bibs?

Bibs w swojej ofercie posiada smoczki uspokajające wykonane z bezpiecznego kauczuku hevea. Jest on naturalnie delikatny w dotyku, zdecydowanie bardziej wytrzymały od silikonu ze względu na większą elastyczność a także wspiera właściwy rozwój Twojego dziecka.

W ofercie Bibs znajdziesz również smoczki symetryczne, które charakteryzują się identycznie spłaszczonym kształtem od góry i od dołu, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do jamy ustnej niezależnie od sposobu umieszczenia, a jego kształt uważany jest za najbardziej fizjologiczny i wspierający utrzymanie naturalnego rytmu ssania oraz prawidłowego rozwoju aparatu oralnego.

Jak należy właściwie myć smoczek?

Należy pamiętać, że przed pierwszym użyciem smoczek należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą z użyciem delikatnego płynu przeznaczonego do mycia smoczków, a następnie zalać wrzątkiem na 5 min i pozostawić do wyschnięcia. Dodatkowo należy przed każdym użyciem smoczka opłukać go w wodzie z mydłem.

Smoczki wykonane z naturalnego kauczuku i delikatnego plastiku nie nadają się do mycia w zmywarce ani sterylizacji w mikrofalówce. Należy pamiętać, że smoczek należy wymieniać dziecku najpóźniej co 30 dni. Z tego względu, że smoczki wykonane z kauczuku drzewa Hevea rozciągają się podczas użytkowania a wymiary końcówki ssącej zwiększają się, używany przez dziecko smoczek może być nawet o 5 mm większy w stosunku do nowego smoczka.

Należy także wziąć pod uwagę, że bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jednak mając to na uwadze, należy przy pierwszym użyciu zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na model wykonany z silikonu medycznego.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.